share itpoint.cz

Změny v top managementu ESET

Stávající technologický ředitel Palo Luka byl jmenován do funkce provozního ředitele a Ignacio Sbampato do funkce obchodního ředitele. Na místo technologického ředitele se přesouvá Juraj Malcho, dosavadní ředitel pro výzkum a vývoj.

"Během 25 let vyrostl ESET v jednu z vedoucích společností zaměřených proti malware a na zabezpečení endpoint zařízení, která pomohla více než sto milionům svých uživatelů ochránit jejich soukromí a data - ať už šlo o data osobní nebo firemní. Svěřit nejnáročnější oblasti naší firmy do rukou lidí, kteří strávili nespočet hodin jejím budováním do podoby oceňovaného dodavatele IT bezpečnosti, ještě víc posílí naši proaktivní ochranu," vysvětluje Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Z Pala Luky, který je IT profesionálem s více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru kybernetické bezpečnosti a který šest let působil na pozici ředitele technologické divize, se stává provozní ředitel (Chief Operating Officer) společnosti ESET. Kromě řízení se bude věnovat i strategickým investicím.

"Vždy jsme se zaměřovali na dlouhodobé plánování a velkou část našich tržeb jsme reinvestovali do budování silné firmy. Výsledkem je, že se ze společnosti ESET stal jeden z hlavních hráčů na trhu IT bezpečnosti s uznávaným výzkumem a vývojem. Teď jsme připraveni investovat do budoucnosti ještě víc," říká Palo Luka, provozní ředitel společnosti ESET.

Palo Luka během své kariéry dohlížel na úspěšné dokončení dosud největšího firemního projektu, kterým byl vývoj bezpečnostních řešení pro firmy ESET Endpoint Security. Je také jedním z iniciátorů vybudování výzkumného centra ESET, které bylo otevřeno v roce 2015 na půdě Fakulty informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity v Bratislavě.

Jeho nástupcem na postu technologického ředitele se stává Juraj Malcho, který předtím šest let dohlížel na výzkum a vývoj společnosti ESET. Jeho novým úkolem bude zaměřit se na budování nových výzkumných a vývojových center a také zlepšování vývoje a kvality řešení a služeb společnosti ESET tak, aby byla zvýšena ochrana před kybernetickými hrozbami. Zaměří se také na posílení spolupráce s univerzitami, vysokými školami a akademickou obcí.

Divize technologického ředitele zahájila rok 2017 úspěšně otevřením čtyř nových výzkumných a vývojových center v kanadském Montrealu, rumunském Jasy, Brně a Žilině.

Ignacio Sbampato, který byl šest let obchodním a marketingovým ředitelem společnosti ESET, se přesouvá na pozici obchodního ředitele (Chief Business Officer). Jeho úkolem bude dohlížet na globální obchod, marketing, byznys development a péči o zákazníky. Bude mít taktéž strategickou roli ve firemních plánech posunout se z pátého místa v žebříčku výrobců bezpečnostního softwaru pro firmy a domácnosti do TOP 3. Sbampato má také zlepšit podíl na slabších trzích a zaměřit se na budování silné zákaznické základny v segmentech Enterprise a MSP.

Navíc jako nový vedoucí globálního obchodu, marketingu a týmů pečujících o zákazníky, bude Sbampato pracovat na tom, aby zákazníci společnosti ESET získali ten nejlepší servis na trhu. Na zahraničních trzích bude pomáhat partnerům společnosti ESET budovat jejich obchodní strategii.

Realizované změny mají společnosti pomoci k posunu v žebříčku výrobců bezpečnostního softwaru pro firmy a domácnosti a ještě více posílit její dobré jméno v bezpečnostním průmyslu.

Článek ESET software spol. s r. o. ze dne 28. února 2017 - úterý, čteno 351x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články ESET software spol. s r. o.

ESET Crysis Decryptor pro dešifrování da...

Šifrování dat jako možný nástroj pro nap...

Malware Danger v Česku opět posiluje

Z ransomware na Androidu se stává globál...

Ochrana firemních dat proti cíleným útok...

Změny v top managementu ESET

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Malware Danger je v Česku na ústupu, dow...

Nová vývojová centra ESETu v Brně a Žili...

Pozor na malware, který se šíří v Česku ...

Nová vývojová centra ESETu v Kanadě a Ru...

Bezpečnostní řešení ESET pro domácí i fi...

Malware KillDisk šifruje obsah napadenýc...

Malware Danger představuje největší viro...

Ochrana před ransomware pro domácí uživa...

Sto ocenění ve srovnávacích testech VB10...

Vánoční slevy na Facebooku mohou být zne...

Nebyl váš počítač také zneužit k botnet ...

Malware Danger - nejrozšířenější počítač...

Testy bezpečnostních IT řešení nejlépe z...

Škodlivé reklamní bannery šíří exploit k...

Češi jsou lehkovážní při používání mobil...

ESET Crysis Decryptor - nástroj pro deši...

Ransomware Locky se šíří na Facebooku

ESET Smart Security 9 zabodoval v testu ...

Bezplatný nástroj ESET Retefe checker pr...

Malware Retefe útočil na klienty Tesco B...

Nová pobočka ESET v Mnichově

Malware Danger je stále největší hrozbou...

Domácí routery jsou často bez zabezpečen...