logo Exponet s.r.o.

IT Security Workshop 2012

Bezpečnost sociálních sítí a podvody na Facebooku - to jsou žhavá témata letošního - již 6. ročníku IT Security Workshopu (ITSW), který se koná 20.3. 2012 v Kongresovém centru U hájků v Praze.

Cílem 6. ročníku IT Security Workshopu je seznámit odborníky podílející se na budování a řízení informační bezpečnosti s riziky v oblasti ochrany dat a s možnostmi jak tato rizika snížit.

Témata konference ITSW 2012:

Podvody na Facebooku - jako téma úvodní přednášky od Igora Háka, který je autorem viry.cz. Facebook se stal mimo jiné dobrým nástrojem pro aplikaci sociálního inženýrství, clickjackingu a dalších metod pro vylákání mnoha peněz, nebo alespoň nechtěnou propagaci jinak nezajímavých webových stránek. Praktická přednáška, představí i další současné hrozby na internetu, včetně těch, které jsou tuzemského původu.

Do firem se valí lavina nových mobilních zařízení s různými operačními systémy. To vyžaduje nové nástroje pro zabezpečení dat, správu mobilních zařízení a podporu uživatelů. Používáním zakázaných aplikací a nástrojů sociálních sítí mohou zaměstnanci i neúmyslně zapříčinit únik dat, či umožnit vniknutí útočníka do systému.

Problematika bezpečnosti mobilních zařízení bude spolu s dalšími aktuálními tématy, jako je například testování bezpečnosti datových sítí a ověřování bezpečnostních síťových prvků, podniková mobilní bezpečnost, správa smartphonů a tabletů, hlavními pilíři programu letošního ročníku IT Security Workshopu. Přední IT odborníci představí nejnovější řešení, která pomohou podnikovým IT tuto situaci zvládnout.

Novodobé internetové hrozby vyžadují nejen komplexní, ale také podmínkám a uživatelům přizpůsobené řešení IT bezpečnosti.

ITSW se koná 20.3. 2012 v Kongresovém centru U hájků v Praze.

Článek Exponet s.r.o. ze dne 21. února 2012 - úterý

Další články od Exponet s.r.o.

M-Files - Document Management System