logo Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Fujitsu Siemens Computers získává ocenění iF Product Design Award 2009

Revoluční produktový design společnosti Fujitsu Siemens Computers přinesl ocenění za řadu ESPRIMO Mobile a model ESPRIMO MA.

Společnost Fujitsu Siemens Computers získala za řadu profesionálních notebooků ESPRIMO Mobile a model ESPRIMO MA, tablet PC určené speciálně pro sektor zdravotnictví, ocenění iF Product Design Award 2009. Svědčí o tom, že investice společnosti Fujitsu Siemens Computers do nového a revolučního designu se vyplácejí.

Prestižní ocenění iF Product Design Award představuje významný úspěch na scéně mezinárodního designu a dokazuje, že úsilí společnosti Fujitsu Siemens Computers vytvořit pro celé portfolio svých produktů nový a konzistentní vzhled bylo velmi efektivní – společnost Fujitsu Siemens Computers poprvé představila svou designovou koncepci "Core & Shell" teprve v průběhu loňského jara. V jednotném vzhledu "Core & Shell" jsou všechna rozhraní umístěna v černé základně (Core) produktu - platí to nejen pro servery, stolní počítače či notebooky, ale i pro myši nebo paměťové USB disky. Porty a čtečky karet jsou umístěny v přední části PC nebo notebooku. Černá základna je obklopena krytem, který s ní kontrastuje - ať už barvou nebo použitým materiálem.

Společnost Fujitsu Siemens Computers pracovala na vývoji designového stylu pro všechny své profesionální i spotřebitelské výrobky dva roky v rámci interdisciplinárního projektu. Interní tým designérů přitom spolupracoval se dvěma externími partnery, mezinárodními designérskými agenturami IDEO a LUNAR. Společnost Fujitsu Siemens Computers je prvním evropským výrobcem výpočetní techniky, který zavádí jednotný pro všechny své produktové řady styl designu.

V rámci portfolia profesionálních notebooků se nový design plně uplatnil v řadě ESPRIMO Mobile.

Zvláštní výzvou byla koncepce designu modelu ESPRIMO MA - toto tablet PC musí splňovat náročné hygienické a bezpečnostní požadavky dané každodenním používáním ve zdravotnických zařízeních a zároveň vyhovovat ergonomickým potřebám velmi různých typů uživatelů. Z tohoto důvodu je klíčový například design rukojeti, ale také umístění displeje a funkčních tlačítek.

Toni Koberling, který ve Fujitsu Siemens Computers zodpovídá za design, obecně věří, že design produktu musí vyjadřovat jeho konkrétní účel. "Design pro nás nikdy není hodnotou sám o sobě, je ztělesněním charakteru produktu a dokonalým vyjádřením aspektů jeho funkcí. Je odrazem vysokých standardů použitelnosti, jež jsou vlastní všem našim výrobkům," uvedl. "Ocenění pro naše ESPRIMO MA a řadu ESPRIMO Mobile ukazuje, že jsme opět dokázali vyhovět jak velmi specifickým požadavkům sektoru zdravotnictví, tak i potřebám širokého spektra ostatních profesionálních uživatelů."

O ocenění iF Product Design Award rozhoduje vždy v listopadu designérské fórum iF International Forum Design. Ceny jsou vítězům předány v první den březnového veletrhu CeBIT. Společnost Fujitsu Siemens Computers se dlouhodobě řadí k těm, které jsou každoročně oceněny.

Další články k tématům - Award - Computers - design - ESPRIMO - Fujitsu - Mobile - Siemens - Toni Koberling

Článek Fujitsu Siemens Computers s.r.o. ze dne 9. ledna 2009 - pátek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.