logo Fujitsu Technology Solutions s.r.o.

Globální cloud Fujitsu v provozu

Společnost Fujitsu oznámila spuštění své globální strategie pro nasazení cloud systémů. Zkušební provoz bude zahájen v průběhu května 2010 a s komerčním nasazením se počítá od října 2010.

Komerční nasazení cloud služeb bude probíhat od října 2010 v Japonsku a postupně v Austrálii, Singapuru, USA, Spojeném království a kontinentální Evropě postupně až do března 2011.

Cloud služby mají podle Fujitsu celkem čtyři stupně nasazení :

Klienti budou moci využívat cloud služby na kterémkoli stupni. Fujitsu již v některých regionech nabízí cloud služby na úrovni infrastruktury a celosvětová nabídka standardizované strategie dále posiluje možnosti klientů a vychází vstříc zákazníkům, kteří vyžadují celosvětové pokrytí ICT potřeb standardizovaným řešením.

"Fujitsu vnímá své cloud služby jako evoluční - nikoli revoluční - změnu na poli ICT služeb," upozorňuje Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. "Cloud na úrovni infrastruktury a aplikací představuje především rozšíření stávajících služeb, které Fujitsu svým klientům již poskytuje. Služby na úrovni aktivit a obsahu však představují významný posun a umožňují vznik nových obchodních modelů a služeb."

V regionu CEMEA&I (kontinentální Evropa, Afrika, Blízký východ a Indie) byla nabídka IaaS spuštěna v listopadu roku 2009 a znamenala zásadní přelom v pojetí nákladů na ICT. Firmám se naskytla možnost nahradit část své interní informační infrastruktury jednoduchým zabezpečeným připojením na servery Fujitsu ve specializovaných datacentrech a ušetřit tak nejen na fixních nákladech za ICT vybavení, ale i nákladech na jeho interní správu a údržbu.

Další články k tématům - CEMEA - cloud - Fujitsu - Tomáš Rutrle

Článek Fujitsu Technology Solutions s.r.o. ze dne 4. května 2010 - úterý

Další články od Fujitsu Technology Solutions s.r.o.