logo GEM System a.s.

Anonymizace dat s GEM Winch

GEM Winch je univerzální a multiplatformní (Oracle, MS SQL, MySQL) modulární systém pro transformaci, migraci, anonymizaci a vytváření řezů dat, který je v SW Enterprise Architect (EA) nainstalován jako Add-In.

Obsahuje váš informační systém citlivá data, pracujete s externími dodavateli IS, provozujete nejen produkční, ale i vývojová, testovací či školící prostředí a nebo jen vybíráte nový HW a potřebujete otestovat jeho výkon?

Pak jste pravděpodobně řešili problém, jak poskytnout vývojářům nebo externím dodavatelům reprezentativní vzorek dat z produkčního prostředí pro účely vývoje, testování nebo školení, aniž byste porušili bezpečnostní zásady pro zacházení s citlivými údaji.

S GEM Winch snadno a intuitivně určíte, která data mají být obsažena ve vytvořeném vzorku, jaký má být jejich cílový objem, která data budou předmětem anonymizace a jak se budou anonymizovat.

Nástroj GEM Winch jsme vyvinuli na základě zkušeností z projektů v prostředí komplexního a rozsáhlého informačního systému velké organizace. Zároveň jsme využili velkých výhod progresivního a flexibilního nástroje Enterprise Architect, který pokrývá všechny aspekty vývojového cyklu, a zabudovali jsme do něj naše know-how a postupy pro řešení řady praktických problémů z reálného prostředí.

K anonymizaci dat přistupujeme zpravidla při naplnění legislativních a regulačních opatření na ochranu dat (zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů), ochraně před zneužitím dat v neprodukčních prostředích, poskytnutí konzistentních testovacích dat pro neprodukční prostředí či úspoře času i peněz oproti generování umělých testovacích dat.

Hlavní přínosy GEM Winch:

Další články k tématům - anonymizace - bezpečnost - legislativa - SQL - školení - testování - údržba

Článek GEM System a.s. ze dne 21. listopadu 2016 - pondělí

Další články od GEM System a.s.

Nabídka zaměstnání GEM System a.s.
Jak pománájí přírodní enzymy pří léčbě celé řady nemocí?
Najděte nejlevnější na PorovnávačZájezdů Nabídka zájezdů přímo od CK.
"ochrana firemní sítě, než vaše&quo současné řešení. Přesvědčte se!