logo GEM System a.s.

Implementace služeb na integrační platformě Oracle

Robustní integrační platforma v prostředí klienta retailového řetězce, založená na produktech Oracle Fusion Middleware, spojuje a plně integruje klíčové systémy AHOLD Czech Republic včetně propojení na datová centra v ČR a v Nizozemí.

Společnost GEM System dodala a implementovala pro AHOLD Czech Republic řešení, které aktuálně zajišťuje integraci s 329 pobočkami po celé ČR, komunikuje mezi centrálním pokladním systémem a okolními aplikacemi jako je datový sklad, objednávkový systém nebo online distribuce cen na váhy v prodejnách.

Příklady integrací:

Na základě zajištění souladu s retailovou skupinou řízenou z Nizozemí bylo cílem přejít plně na integrační platformu Oracle SB a nahradit jiné dosud používané řešení typu ESB a to převést a zaintegrovat do Oracle Enterprise Service Bus současně s více než dvacítkou dalších služeb.

V rámci realizace projektu bylo specifikem použití řady variant klíčů a certifikátů pro kryptování a dekryptování dat stejně jako realizace podepisování obsahu zpráv a ověřování podpisů zpráv.

Použitá know-how, celkový výkon a dostupnost

Oracle Fusion Middleware je digitální firemní integrační platforma určená pro velké podniky a cloudová řešení. Umožňuje podnikům vytvářet a používat výkonné a inteligentní obchodní aplikace a maximálně využít jejich informační technologie a dostat se na maximální potenciál současné moderní hardwarové i softwarové architektury.

Oracle představuje systém řízení báze dat (Oracle database management system - DBMS), moderní multiplatformní databázový systém s velice pokročilými možnostmi zpracování dat, vysokým výkonem a snadnou škálovatelností.

Klient používá databázově clusterované řešení a realizována byla celá aplikační část a veškerá integrace datové komunikace na okolní prostředí.

Využívá se výkonná integrační platforma Oracle spolu s pokročilým způsobem implementace a vysoké stability je páteřním prvkem informačního systému klienta s nejvyšší možnou dostupností z celé infrastruktury v režimu 24/7 a dostupností na 99,99%.

GEM System působí na trhu od roku 2004 a nabízí komplexní systémová a integrační řešení, přičemž se specializuje především na oblast Business Intelligence, Identity Managementu, B2B komunikačních systémů, datových skladů včetně vývoje rozsáhlých IT řešení na zakázku.

Článek GEM System a.s. ze dne 7. června 2018 - čtvrtek

Další články od GEM System a.s.