logo Gesto Communications s.r.o.

LTE mobilní internet a bezdrátové sítě s AVM FRITZ!Box

Produkty řady AVM FRITZ!Box jsou neustále modernizovány a pro nové modely společnost AVM využívá nejpokročilejší technologie pro vysokorychlostní internet a bezdrátové sítě.

AVM nabízí ucelenou sadu osvědčených koncových zařízení AVM Fritz! pro širokopásmový přístup k Internetu, drátová i bezdrátová data, hlas a televizi s pokrytím celé domácnosti.

V případě modelů AVM FRITZ!Box 6810 LTE a 6842 LTE se jedná o implementaci nejnovější technologie pro mobilní Internet Long Term Evolution power class 3, s jejíž pomocí lze dosáhnout přenosových rychlostí až 100 Mbit/s pro downstream a až pro 50 Mbit/s upstream. K tomu se přidává rovněž možnost realizace bezdrátové domácí sítě včetně podpory Voice over LTE.

Zařízení dále podporují konektivitu prostřednictvím WLAN N s rychlostí až 300 Mbit/s a disponují rovněž 100/1000 Mbit/s Ethernet porty. Samozřejmostí je i snadná integrace tabletů a smartphonů Android či iPhone do takto vytvořené domácí sítě.

Funkční možnosti AVM Fritz!Box v rámci domácí sítě je možné dále rozšířit prostřednictvím širokopásmového WiFi USB klienta AVM FRITZ!WLAN USB, který umožňuje bezdrátově připojit k síti PC, notebooky a další zařízení vybavená USB portem. Pokud uživatelé potřebují zvětšit pokrytí své bezdrátové sítě, poslouží jim AVM FRITZ!WLAN Repeater.

Pro hlasovou komunikaci je určen multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb. Mezi jeho další funkce patří rovněž on-line příjem e-mailů a přehrávání hudby pro internetová rádia a podcast.

Přestože produkty AVM nabízejí mimořádně bohaté funkční možnosti, je u nich kladen mimořádný důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu, tak aby je mohli snadno používat i málo zkušení domácí uživatelé. Společnost AVM nezapomíná ani na energetickou úspornost, takže zařízení jsou vybavena možnostmi automatického nebo manuálního přechodu do stavu s nízkou spotřebou (stand-by) nebo úplného vypnutí určité části, jako je například WLAN.

Distributorem zařízení AVM pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - AVM - DECT - Ethernet - internet - iPhone - LTE - notebook - podcast - tablet - telefon - televize - WiFi - WLAN

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 17. června 2013 - pondělí

Další články od Gesto Communications s.r.o.