logo Gesto Communications s.r.o.

FRITZ!WLAN Repeater 310 pro lepší pokrytí rychlé bezdrátové sítě

Nejnovější model FRITZ!WLAN Repeater 310 je malé kompaktní zařízení s velmi nízkou spotřebou, které podporuje obvyklé WLAN standardy 802.11n/g/b/a v pásmu 2.4 GHz s přenosovou rychlostí až 300 Mbps.

Společnost AVM GmbH již řadu let zákazníkům nabízí ucelenou sadu osvědčených koncových zařízení AVM Fritz! pro širokopásmový přístup k Internetu, drátová i bezdrátová data, hlas a televizi.

Jednou z velmi užitečných funkcí koncových zařízení AVM je možnost vytvořit si bezdrátovou síť WLAN Wi-Fi pro domácnost či menší firmy a organizace. Zvláště díky prudce rostoucí oblibě tabletů je možnost kvalitní a rychlé Wi-Fi konektivity velmi důležitá.

V řadě případů však dosah jednoho WLAN přístupového bodu nepostačuje a vyvstává tak potřeba zvýšit pokrytí bezdrátové sítě případně bezdrátově propojit více lokálních sítí. Právě k tomuto účelu slouží AVM FRITZ!WLAN Repeater, který byl v létě tohoto roku uveden v další verzi.

FRITZ!WLAN Repeater 310 samozřejmě podporuje i pokročilé funkce pro zabezpečení bezdrátové sítě WPA2 (802.11i), WPA a WEP. Díky zabudované funkci WPS je nastavení zabezpečené konektivity velmi snadné a rychlé.

Lokální síť s AVM Fritz! Box lze dále rozšířit prostřednictvím širokopásmového WiFi 802.11abgn USB klienta AVM FRITZ!WLAN USB pro bezdrátové připojení PC, notebooků a dalších zařízení vybavených USB portem.

Pro hlasovou komunikaci je určen multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb, kam spadá také on-line příjem e-mailů a přehrávání hudby pro internetová rádia a podcast.

U všech zařízení AVM kladen je mimořádný důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem pohodlně využívat všechny dostupné funkční možnosti produktů AVM Fritz!.

Distributorem zařízení AVM pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - AVM - DECT - konektivita - notebook - repeater - tablet - WiFi - WLAN

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 15. srpna 2013 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.