logo Gesto Communications s.r.o.

Barracuda NG Firewall F600 - vysoký výkon a flexibilita

Nové modely Barracuda NG Firewall F600 nabízí vysoký výkon i flexibilitu. Pokročilá hardwarová a softwarová platforma představuje novou generaci firewallů pro korporátní zákazníky.

Na podzim roku 2013 společnost Barracuda Networks rozšířila svoji nabídku o nové modely Barracuda NG Firewall F600. Jejich výkon a kapacita umožňuje až 5,7 Gbps propustnosti pro firewall, 1,6 Gbps propustnost pro VPN nebo až 400 tisíc simultánních sessions.

K dispozici jsou s různými variantami vysokorychlostních síťových rozhraní typu 1 GbE copper, 1 GbE fiber-optic a 10 GbE fiber-optic. Pro zvýšení spolehlivosti je možné volitelně osadit duální hot-swap napájecí zdroj.

Pokročilé řešení Barracuda NG Firewall (dříve Phion netfence) uživatelům poskytuje komplexní integrované funkce pro zabezpečení sítí a webových serverů, pro které se začalo používat označení Unified Threat Management (UTM Firewall), případně United Threat Management.

Barracuda NG Firewall zákazníkům nabízí ucelené řešení pro jejich informační bezpečnost, do něhož spadá především filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti včetně zabezpečeného vzdáleného přístupu přes VPN.

Mezi další funkce Barracuda NG Firewall patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti.

To vše v rámci jediné centrálně spravované platformy, která může pokrývat celou rozsáhlou korporátní síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - analýza - Barracuda - e-mail - firewall - server - VPN - zabezpečení

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 13. listopadu 2013 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.