logo Gesto Communications s.r.o.

Datová úložiště Drobo nejen pro malé firmy

Datová úložiště Drobo s technologií BeyondRAID poskytují spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat a zároveň se vyznačující nízkými nároky na instalaci a provoz.

Společnosti Drobo patří mezi nejúspěšnější výrobce datových úložišť pro široké spektrum koncových zákazníků. Přestože jsou její produkty cenově dostupné i pro malé firmy či domácnosti, jejich parametry vyhovují i potřebám náročných klientů.

Prodejní úspěchy datových úložišť Drobo dokládá symbolický milník celkové datové kapacity, který byl překročen v březnu 2013. Zákazníci společnosti Drobo již instalovali a používají souhrnnou kapacitu dat přesahující jeden exabyte; to znamená více než jeden milión terabyte či miliarda gigabyte. Celkový počet prodaných datových úložišť Drobo přesáhl hranici 250 tisíc kusů.

Datová úložiště Drobo zahrnují celou řadu modelů pro různé způsoby využití. Na jedné straně tak stojí velmi kompaktní a snadno přenosný model Drobo Mini, zatímco v případě nejvyšší řady B1200i mohou uživatelé v jednom zařízení kombinovat až devět 3TB SAS pevných disků doplněných o tři superrychlé 200GB SSD disky s celkovou kapacitou 27.6TB.

Produkty Drobo jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, mezi něž patří patentované řešení BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků, které odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a poskytuje dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity.

Další špičkovou technologií je Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD. Výkon datových úložišť Drobo tak postačuje i pro náročné SMB aplikace, jako jsou například emailové servery, online transakční servery a video on demand.

Kvalita a vysoký výkon Drobo B1200i byly potvrzeny v rámci nezávislých testů Enterprise Strategy Group (ESG) Lab Validation Report zaměřených na prostředí nejčastěji používaných aplikací pro SMB. Produkt dále získal ocenění "Gold Medal Winner" pro SMB hardware udělované v rámci Tech Awards Circle Best of Tech 2011 a dále pak ocenění "Silver Medal for Best Storage Hardware" v rámci 2011 Windows IT Pro Editors Best Awards.

Další ocenění získal produkt Drobo B1200i v rámci prestižního hodnocení The American Business Awards jakožto "Gold Stevie Award" v kategorii "Best New Product or Service for Storage Hardware" a byl tak zařazen na pozici nejlepšího nového produktu pro pro ukládání dat.

V České republice produkty Drobo prodává společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Drobo - HDD - ocenění - RAID - server - SMB - SSD - úložiště - video

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 20. března 2013 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.