logo Gesto Communications s.r.o.

Datové úložiště Drobo 5N již v prodeji

Společnost Drobo zahajuje prodej datového úložiště Drobo 5N, které lze osadit až pěti disky typu 3.5" SATA II / III HDD nebo SSD a dále jedním diskem mSATA SSD. Zařízení podporuje nejnovější verze operačních systémů Windows i Mac OS X.

Společnost Drobo postupně obohacuje svou nabídku o další modely, tak aby mohla co nejlépe vyhovět potřebám různých typů zákazníků. Ke konci minulého roku tak byly na trh uvedeny typy Drobo 5D a Drobo Mini.

Model Drobo 5D nabízí maximální kapacitu až 16 TB dat a je ideálním řešením pro menší firmy, kterým v případě nárůstu požadavků dovoluje postupné navyšování kapacity dle aktuální potřeby. Drobo Mini je velmi kompaktní snadno přenosné zařízení umožňující instalaci až čtyř disků velikosti 2.5" v kombinaci s SSD.

Výše zmíněnou dvojici Drobo 5D a Drobo Mini na počátku letošního roku doplnilo úložiště dat Drobo 5N, které nahrazuje starší osvědčenou řadu Drobo FS. Model Drobo 5N je určen pro použití v prostředí lokálních počítačových sítí menších a středních firem a jako rozhraní mu proto slouží Gigabit Ethernet port.

Stejně jako všechny novější modely Drobo je také Drobo 5N vybaven sadou pokročilých technologií, jako je patentované řešení BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků či Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD. Velkou výhodou je rovněž zabudovaná baterie, díky které v případě výpadku napájení nedojde ke ztrátě dat ve vyrovnávacích pamětech.

Systémy pro ukládání dat Drobo jsou mezi uživateli mimořádně oblíbené, protože za příznivou cenu nabízí vysokou užitnou hodnotu, velký výkon a snadnou použitelnost.

V České republice produkty Drobo prodává společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - RAID - Drobo - Ethernet - HDD - SATA - SSD - úložiště

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 15. února 2013 - pátek

Další články od Gesto Communications s.r.o.