logo Gesto Communications s.r.o.

Polycom a Microsoft dále spolupracují na řešení sjednocené komunikace

V průběhu roku 2007 uvedla společnost Microsoft na trh nové nástroje pro jednotnou firemní komunikaci v rámci sady řešení Microsoft Office Communications Server 2007. Firmy využívající možností moderních komunikačních nástrojů tak mohou významným způsobem ušetřit finanční prostředky, zefektivnit týmovou spolupráci a tím i fungování celé společnosti.

Pro komfortní využití aplikačních možností Microsoft Office Communications Server jsou třeba vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabídnou špičkovou kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Microsoft proto navázal strategickou spolupráci se společností Polycom, která je leaderem na trhu zařízení pro hlasovou a video komunikaci a již mnoho let stojí na špici technologických inovací v daném oboru.

V rámci této spolupráce oznámil Polycom širokou podporu pro platformu Microsoft Office Communications Server 2007, jejímž konkrétními výsledky jsou telefonní přístroje Polycom CX100, Polycom CX200, Polycom CX400 a Polycom CX700. Pro uživatele to znamená především možnost snadného a intuitivního ovládání produktů pro hlasovou a video komunikaci od společnosti Polycom přímo z prostředí aplikací Microsoftu pro sjednocenou komunikaci. Mimo jiné tak mají například možnost plánovat a realizovat audio či video konference prostřednictvím programu Microsoft Office Outlook.

Na jaře letošního roku byla spolupráce obou firem v oblasti řešení pro sjednocenou komunikaci a vzdálenou spolupráci dále posílena s cílem rozšířit nabídku produktů, které může Polycom nabízet svým zákazníkům. Na základě uzavřené dohody o distribuci právě v těchto dnech obohacuje Polycom svoji nabídku o zařízení Microsoft RoundTable, které je nabízeno pod novým názvem Polycom CX5000 Unified Conference Station.

Uživatelů Polycom CX5000 Unified Conference Station přináší unikátní možnosti komunikace a vzdálené spolupráce s využitím aplikací Microsoft Office Live Meeting 2007 a Microsoft Office Communications Server 2007 díky panoramatickému pohledu na konferenční místnost v rozsahu plných 360 stupňů.

Další články k tématům - CX5000 - Microsoft - Office - Polycom - řešení - server - spolupráce

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 21. dubna 2009 - úterý

Další články od Gesto Communications s.r.o.