logo GFI Software

Aktualizace softwaru firmy podceňují

Podle průzkumu GFI Software většina SMB podniků má dobře ošetřeny aktualizace softwaru Microsoft - typicky Windows či Office, nicméně podceňuje aktualizace softwaru třetích stran - např. Adobe, Google či Mozilla.

"Tam, kde dobře fungují automatizované aktualizace, jako například u operačních systémů, je úroveň zranitelnosti nižší. Problém nastává u aplikací třetích stran, kde uživatelé často aktualizaci manuálně zamítnou a tím vystaví svůj počítač a celou firemní síť možným útokům. Řešením jsou centralizované nástroje, které jsou jednak schopny s pomocí simulovaných útoků vyhodnotit zranitelnost infrastruktury a jednak administrátorům umožňují automaticky instalovat aktualizace na jednotlivé počítače bez potřeby zásahu uživatele," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Podle organizace National Vulnerability Database, která sleduje globální zranitelnosti softwarových systémů, jsou dlouhodobě nejzranitelnější aplikace, několikanásobně více než operační systémy či hardwarové systémy. K nejzranitelnějším aplikacím se řadí webové prohlížeče, Java a aplikace zdarma od Adobe jako Flash Player, Reader, Shockwave Player či AIR. A právě na tento software se soustřeďuje pozornost hackerů, kteří se snaží prostřednictvím bezpečnostních děr napadnout počítače a podnikovou síť.

Z průzkumu GFI Software vyplývá, že softwarové aktualizace podceňuje až 85% českých SMB podniků a jen 15% nezaznamenává v souvislosti s patch managementem žádné problémy.

Klíčová zjištění lokálního průzkumu:

Článek GFI Software ze dne 8. dubna 2016 - pátek

Další články GFI Software

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů