logo GFI Software

Větší úroveň bezpečnosti a vyšší ochrana proti e-mailovým útokům

Městský úřad Jevíčko se rozhodl nasadit řešení GFI MailEssentials s instalací na poštovní server jako reakci na nárůst nevyžádané pošty - v současné době do úřadu týdně přijde přes 5000 e-mailů, z nichž zhruba 20% tvoří spam.

Implementací GFI MailEssentials - výkonného nástroje pro ochranu před spamem, úřad získává větší úroveň bezpečnosti, vyšší ochranu proti e-mailovým útokům a větší komfort při zpracování e-mailů, když nyní nemusejí manuálně mazat spamy či kontrolovat, zda v nevyžádané poště nebyla zachycena regulérní pošta. Díky odfiltrování nevyžádané pošty systém navíc zajišťuje, že nedojde k přetížení poštovního serveru.

GFI MailEssentials eliminuje příchozí spamy na minimum a rovněž zamezuje výskytu falešných pozitiv - odesláním e-mailu na určitou adresu produkt automaticky nastaví tuto adresu do whitelistu, čímž veškerá pošta přicházející z této adresy je automaticky považovaná za nezávadnou.

Na podobně automatizovaném principu je založena také tvorba blacklistů, kam jsou umisťovány adresy poštovních zpráv obsahující podezřelé odkazy, potenciální nákazu či phishingové nabídky.

Hlavní přednosti řešení GFI MailEssentials:

GFI MailEssentials je řešení, které poskytuje komplexní a vícevrstvou ochranu před aktuálními e-mailovými hrozbami. Chrání podnikové sítě před spamem, e-mailovými viry a dalším malwarem za použití pokročilých technologií.

Nejnovější verze GFI MailEssentials 20 obsahuje řadu vylepšení včetně vícevláknového antispamu pro lepší e-mailovou propustnost, podporu 64bitového prostředí a podporu všech aktuálních platforem Exchange 2016, Windows 10 a Office 2016.

"Rok od roku roste objem elektronické pošty v rámci komunikace našeho úřadu, což nám umožňuje zefektivňovat naši práci, ale zároveň přináší vyšší bezpečnostní rizika v podobě spamů. Řešení GFI MailEssentials se dlouhodobě osvědčilo jako garant vysoké dostupnosti e-mailové komunikace, zabezpečení naší počítačové sítě a pokrytí našich potřeb do budoucna," říká Bc. Pavel Sedlák, tajemník Městského úřadu Jevíčko.

O MěÚ Jevíčko

Městský úřad Jevíčko je organizací spravující veřejné potřeby města Jevíčka nacházejícího se v Pardubickém kraji. Přibližně 25 zaměstnanců úřadu spravuje záležitosti finančního odboru, organizačního odboru a odboru výstavby a územního plánovaní.

Do jejich agendy spadají mimo jiné technické služby, evidence obyvatel, pečovatelská služba, místní knihovna, sociální a turistické služby a další činnosti.

Článek GFI Software ze dne 27. září 2016 - úterý

Další články GFI Software

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů