logo GFI Software

Bezpečnostní trendy 2017

Prudký nárůst ransomwaru, krádeže přístupových údajů k e-mailovým účtům a využívání falešných zpráv k dosahování politických a obchodních cílů povede v roce 2017 u mnoha organizací k potřebě posílení konkrétních segmentů IT bezpečnosti.

Podle společnosti GFI Software bude v oblasti podnikové IT bezpečnosti rok 2017 pokračováním trendů roku 2016, který lze v mnoha ohledech považovat za přelomový. Díky vzrůstající nejistotě o původu informací, které se na nás valí, řada organizací (zejména ve státní sféře) se nostalgicky dívá na zastaralé faxové technologie jako na starý, dobrý, bezpečný komunikační nástroj - bez rizika zavirování, zašifrování či krádeže dat.

"I když u mnoha státních organizací je nasazení bezpečné faxové komunikace pochopitelné a účelné, nejsme přesvědčeni o návratu faxů do komerční sféry. Aby eliminovaly bezpečnostní hrozby roku 2017, měly by se podniky se spíše soustředit na ochranu klíčových IT nástrojů, které maximalizují produktivitu - tedy elektronické pošty, webového přístupu a koncových zařízení," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software na českém a slovenském trhu.

Hlavní bezpečnostní trendy pro rok 2017:

Článek GFI Software ze dne 11. ledna 2017 - středa

Další články GFI Software

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů