logo GFI Software

Práce z domu a mobilita představují největší bezpečnostní riziko pro firemní sítě

Podle posledního průzkumu GFI Software, který je zaměřen na problematiku bezpečnosti podnikových sítí, patří mezi hlavní bezpečnostní incidenty neopatrnost vlastních uživatelů a ransomware, kterých se obává až 64% malých a středně velkých společností.

Aktuální pracovní trendy, které umožňují pracovat z domu či na cestách, přinášejí firmám sice zvýšení produktivity, na druhou stranu zvyšují stres IT administrátorům, kteří musejí posilovat ochranu podnikových sítí. Riziko se zvyšuje především s nárůstem využívání vlastních mobilních zařízení k práci, nezabezpečeného připojení v domácí síti a využívání veřejných wifi připojení.

Důsledkem může být například nákaza ransomwarem, jako se například stalo v nedávném případě napadení Office 365, a vyřazení podnikové sítě z provozu v řádu hodin až dní, což může mít pro podnikání firmy katastrofální následky.

"Podle našich zkušeností víme, že největším nebezpečím nebývají živelné katastrofy, ale uživatelé, kteří nedbají pokynů firemní bezpečnostní politiky a svým lehkovážným chováním často staví IT administrátory před neřešitelné situace. V kombinaci s trendy mobility, sociálních sítí a stále častějšími útoky ransomwaru je třeba přemýšlet o ucelené ochraně své podnikové sítě proti nebezpečím přicházejícím ze všech různých směrů," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Klíčová zjištění lokálního průzkumu:

Článek GFI Software ze dne 22. srpna 2016 - pondělí

Další články GFI Software

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou