logo GFI Software

Nárůst zranitelnosti zvyšuje riziko ohrožení podnikových sítí

Podle GFI Software v roce 2015 došlo k výraznému nárůstu zranitelností operačních systémů a aplikací, a to jak na desktopových tak na mobilních zařízeních.

"Narůstající počet zranitelností znamená také zvyšující se rizika ohrožení podnikových sítí. Prostřednictvím zranitelných operačních systémů, aplikací či mobilních zařízení se do sítí může dostat škodlivý software a způsobit značné škody, včetně např. zašifrování kritických dat nebezpečným ransomwarem. Pokud máme dát jednu radu, ta zní - když už nic jiného, zajistěte si pravidelný patch management zejména u nejrozšířenějších aplikací třetích stran, tedy Adobe, Apple a Oracle. Služba Windows Update vám jejich aktualizace neprovede," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Podle zprávy GFI Software nazvané 2015´s MVPs - The most vulnerable players přibylo vloni 8822 nových zranitelností, což je o 25% více, než v předchozím roce, kdy bylo zaznamenáno 7038 zranitelností. Nejvíce nových zranitelností bylo zaregistrováno v systémech Microsoft, Adobe a Apple.

Ze zprávy GFI postavené na údajích organizace The National Vulnerability Database vyplývá, že počet zranitelností setrvale narůstá od roku 2011. Na pořadí počtu zranitelností podle typu systémů se nic nezměnilo - i vloni byly nejzranitelnější aplikace (včetně webových prohlížečů), pak operační systémy a nakonec mobilní zařízení, kde byly ohroženy nejen tablety a chytré telefony, ale také např. chytré hodinky či TV systémy.

Klíčová zjištění zprávy:

Článek GFI Software ze dne 26. dubna 2016 - úterý

Další články GFI Software

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux