logo GFI Software

10 způsobů jak se bránit proti ransomware

Ransomware - tedy vyděračský software, se stává hrozbou číslo jedna letošního roku. U jednotlivců se výše výkupného pohybuje obvykle od 500 do 1000 dolarů, avšak u větších firem a organizací roste až do desítek tisíc dolarů. Jak se proti němu efektivně bránit?

Společnost GFI Software doporučuje 10 způsobů jak se bránit proti ransomwaru, jehož přítomnost vzrostla oproti loňsku několikanásobně. SMB podniky by se při ochraně svých sítí měly soustředit na kombinaci bezpečnostních nástrojů a nastavení procesů, včetně školení zaměstnanců na využívání firemních zařízení.

"Proti ransomwaru neexistuje jeden univerzální lék; úspěch této vyděračské metody povzbudil další hackery a ti vymýšlejí stále nové způsoby a cesty k napadení firemních dat, včetně sociálních sítí a mobilních zařízení. Je třeba vsadit na kombinaci opatření, která, pokud jsou komplexně dodržována, dokáží minimalizovat riziko napadení ransomwarem, a tím chránit firemní data, reputaci a v konečném důsledku i finance a celou kontinuitu byznysu," říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Podle aktuálního průzkumu společnosti GFI Software se nejvíce českých SMB firem chce v příštích 12 měsících zaměřit na ochranu webového přístupu (37%) a ochranu přístupu z výměnných médií (36%), přičemž za nejzranitelnější považují mobilní platformy (47%) - více než PC aplikace, operační systémy či webové prohlížeče.

Mezi způsoby ochrany před ransomwarem doporučované GFI patří:

Článek GFI Software ze dne 13. září 2016 - úterý

Další články GFI Software

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux