logo Google Czech Republic, s.r.o.

Budoucnost ekonomiky očima Erica Maskina

V rámci programu Google pro vzdělávání v Česku vám ve spolupráci s think tankem CERGE-EI a pomocí vysílaného Hangoutu umožníme navštívit 26.4. 2013 od 11:00 hod. přednášku odborníka světového kalibru - laureáta Nobelovy ceny za ekonomii, amerického ekonoma a akademika, profesora Erica Maskina.

Chcete vědět jaká je budoucnost světové ekonomiky? Už jste se někdy setkali s nositelem Nobelovy ceny? Hangout pod názvem Budoucnost ekonomiky ve světě a v Evropské Unii očima laureáta Nobelovy ceny (v angličtině) proběhne v pátek 26.4. 2013 od 11:00 hod.

Diskuse se zúčastní i čeští experti David Marek (hlavní ekonom v Patria Finance) a Jakub Steiner (Associate profesor ze CERGE-EI). Moderátorem bude známý ekonomický novinář Lukáš Kovanda.

Konferenci můžete sledovat naživo na Google+ stránce CERGE-EI.

Eric Maskin

Eric Maskin se narodil se 12.12. 1950 v New Yorku, mládí prožil ve státě New Jersey. V roku 1976 absolvoval Ph.D v oblasti aplikované matematiky na Harvarde. Působil na Cambridge University, MIT (Massachusets Institute of Technology), Harvardu (1985-2000) a Princetonu (2000 - 2011) a od roku 2012 je zpátky na Harvardu.

Svět jej ale zná zejména jako nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Ocenění dostal v roce 2007 společně s profesory L. Hurwiczem a R. Myersonem za položení základů teorie návrhu mechanismů. Profesor Maskin je rovněž známý svými články k teorii her, teorii kontraktů, teorii sociálního výběru, články z oboru politické ekonomie a mnoha dalšími.

Jak vysílaný Hangout funguje

Hangout je funkce ve službě Google+, která umožňuje vytvořit videokonferenci až deseti lidí, kteří mohou najednou navzájem komunikovat v reálném čase. Hangout zahájíte jednoduše výběrem této možnosti na vašem profilu nebo stránce na Google+. Po zahájení Hangoutu můžete v podstatě jedním klikem vysílat do celého světa.

Živě vysílaný Hangout se automaticky přenáší na Google+ profil, YouTube kanál nebo vybranou webovou stránku a sledovat ho mohou všichni, kteří mají k těmto kanálům přístup. Po ukončení živého vysílání je videozáznam nahrán na YouTube kanál a na Google+ streamu se objeví odkaz. O to jednodušeji pak mohou lidé své Vysílané Hangouty sdílet dál a diskutovat s celou komunitou na Google+.

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 24. dubna 2013 - středa

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.