logo Google Czech Republic, s.r.o.

Český YouTube Fest zná své finalisty

Druhý ročník Českého YouTube Festu zná svých 15 finalistů - rozhodla o nich odborná porota, která vybírala z téměř 800 přihlášených klipů. Projekt YouTube Fest je součástí iniciativy "Google pro českou kulturu".

Český YouTube Fest pořá hudební magazín iREPORT a Ochranný svaz autorský (OSA) ve spolupráci s českým Googlem. Mediálními partnery projektu jsou Hudební TV Óčko, Fajn radio, Bandzone.cz a Play.cz.

Veřejnost může pro své favority hlasovat až do 6.6. 2012 na YouTube kanálu youtube.cz/ceskyfest. Pět vítězů, kteří budou vyhlášeni 14.6. 2012 na Výročních cenách OSA, získá kromě jiného i možnost vystoupit na známých letních festivalech.

Do druhého ročníku YouTube Festu zaslali talentovaní hudebníci o čtvrtinu více klipů oproti ročníku loňskému a opět významně obohatili zastoupení českého obsahu na video portálu YouTube. Odborná porota pod vedením kapely Tata Bojs (Milan Cais a Mardoša) společně s Albertem Černým z Charlie Straight, loňským vítězem kapelou Flattus, zástupcem OSA Lukášem Paulů a šéfem iREPORT.cz Jardou Hudcem, měla nelehký úkol.

Z téměř 800 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů musela vybrat 15 nejlepších finalistů. Ti se utkají o pět prvních míst v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

"Vybrat patnáct nejlepších bylo dost náročné. Sešly se nám značně rozmanité hudební styly, takže konečná patnáctka je docela pestrá", říká Milan Cais, frontman skupiny Tata Bojs a dodává: "Všechny finálové písně vyhrály hlavně svou snahou o osobitý přístup."

Veřejnost může pro svého favorita hlasovat až do 6.6. 2012. Pětice nejlepších bude oficiálně vyhlášena dne 14.6. 2012 při příležitosti udílení Výročních cen OSA 2011.

Ti získají možnost živě vystoupit na některých ze známých českých festivalů:

Všech pět vítězů také zdarma získá balík zkoušení v síti zkusebny.com, partnera soutěže, a to minimálně na jeden měsíc. Celkový vítěz bude mít možnost využívat zkušebnu zdarma až na pět měsíců a navíc získá speciální hudební workshop pod vedením lektora Jean Pierre Mathieu z pařížské školy Le Studio des variétés.

Průběh soutěže

Český YouTube Fest byl oficiálně zahájen 16.3. 2012. Své originální video (včetně hudby i textu) mohl jakýkoliv český talentovaný interpret či kapela nahrát na speciální YouTube kanál youtube.cz/ceskyfest do 23.4. 2012.

Odborná porota v čele s Tata Bojs měla za úkol do 16.5. 2012 vybrat patnáct nejlepších videoklipů zaslaných na kanál soutěže. Poté budou jména všech finalistů společně s jejich klipy zveřejněna na kanálu YouTube, kde budou moci uživatelé hlasovat pro své favority až do 6.6. 2012.

Při slavnostním udílení Výročních cen OSA 2011, které se uskuteční 14.6. 2012, bude vyhlášeno pět vítězných interpretů, kteří dostanou od uživatelů YouTube nejvíce hlasů.

Vítězové získají možnost zahrát si na partnerských letních festivalech a zkoušet zdarma v síti zkusebny.com.

Statistiky z loňského ročníku YouTube Festu:

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 17. května 2012 - čtvrtek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.

M-Files - Document Management System