logo Google Czech Republic, s.r.o.

Fotogalerie firem na mapách Google

Google spouští službu Fotografie firem pro české společnosti na Map Google. Virtuální procházka po interiérech nabídne firmám další možnosti prezentace, uživatelům otevře virtuální dveře do restaurací či obchodů.

Do České republiky přichází program Fotografie firem, v rámci kterého je možné nahrát interaktivní 360 stupňové soubory fotografií z interiéru a zpřístupnit je tak veřejně na Mapách Google. Služba Fotografie firem pracuje na principu technologie Street View. Firmy tak mohou využít dalšího nástroje, díky kterému vyniknou na mapě, ve výsledcích vyhledávání, na Google+ a přiblíží se tak zákazníkům.

Vylepšovaní českých Map Google (google.cz/mapy) pokračuje a společnost Google dnes spouští službu Fotografie Firem. Jedná se o další inovaci, kterou Google v oblasti mapových služeb do České republiky přinesl. Využívá a doplňuje služby, jakými jsou Street View, vylepšené mapové podklady, Veřejná doprava, nebo mobilní Navigace Google.

Novinku mohou využít zejména firmy, které by rády zpřístupnily na Mapách Google svůj interiér veřejnosti. Uživatelům zase program Fotografie firem nabídne další užitečné informace. Budou si například moci prohlédnout, jak to vypadá v restauraci, kam se chystají na schůzku nebo prozkoumat obchodní centrum před jeho samotnou návštěvou. Virtuální obrázky interiéru budou dohledatelné jak na Mapách Google, tak i ve Vyhledávači Google, na Google+, a to i v mobilních zařízeních.

"Mapové služby patří u českých uživatelů mezi nejoblíbenější online služby, což potvrzuje i meziroční růst uživatelů o třetinu. Velký vliv má i dynamický růst využívání mobilních map, které s sebou máme pořád v kapse," říká Michal Zachar, marketingový manažer Googlu, a dodává: "Nová služba Fotografie firem posouvá využití Street View na další úroveň. Věříme, že si získá minimálně stejnou oblibu u uživatelů jako Street View zobrazení českých a moravských měst nebo historických lokalit."

Fotografie Firem na Mapách Google fungují zcela jednoduše. Nejdříve je nutné pořídit fotografie daného interiéru, a to v čase a ročním období, které je pro firmu, obchod nebo restauraci nejvhodnější. Vybírat lze z databáze certifikovaných fotografů nebo agentur, které tuto službu poskytují. Následně je potřeba panoramatické fotografie nahrát do Map Google.

Do programu Fotografie firem se v současnosti mohou zapojit také dobří fotografové, kteří by na této nové službě pro firmy rádi participovali.

Program, který dosud fungoval v několika zemích světa, se dnes rozšiřuje do dalších osmi států včetně České republiky.

Další články k tématům - databáze - fotografie - mapy - vyhledávání - Michal Zachar

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 31. května 2013 - pátek

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.