logo Google Czech Republic, s.r.o.

Google spouští Vyhledávání v reálném čase globálně

Vyhledávání v reálném čase již mohou využívat i čeští uživatelé - Google tuto funkci nyní rozšiřuje na všechny světové domény. Služba Vyhledávání v reálném čase byla spuštěna v prosinci 2009.

Funkce Vyhledávání v reálném čase je k dispozici na všech světových doménách - včetně České republiky. Vyhledávání je založeno na více než desítce nových technologií, které Googlu umožňují monitorovat přes miliardu aktualizací denně a zpracovávat stovky milionů změn každý den.

Jak to funguje ?

Okamžitě po vyhledání dotazu se uživateli nyní zobrazí :

Vedle toho při kliknutí na "Nejnovější výsledky" nebo při výběru "Nejnovější" z menu se uživateli zobrazí celá stránka živých tweetů, blogů, novinek a dalšího internetového obsahu. Výsledky vyhledávání lze samozřejmě rovněž filtrovat tak, že se například zobrazí pouze aktualizace z mikro-blogů, jako jsou Twitter a další.

Nejnovější technologie Vyhledávání v reálném čase bude uživatelům k dispozici rovněž na iPhonu a mobilních zařízeních postavených na platformě Android.

"Vyhledávání je přirozený výchozí bod pro objevování informací a naším cílem je přinášet uživatelům nejčerstvější, nejkomplexnější a nejrelevantnější výsledky ve stále expandujícím světě internetu. Ve výsledcích vyhledávání aktuálních témat se nyní zobrazí i aktualizace ze sociálních sítí. Uživatelé se tak dozví o nejnovějším dění v blogosféře nebo si přečtou titulky ze zpravodajství jen několik málo sekund po jejich zveřejnění," dodává Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu.

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 23. března 2010 - úterý

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.