logo Google Czech Republic, s.r.o.

Využití cloudu ve vzdělávání

Netmail spouští ve spolupráci s českým Googlem vzdělávací program pro vysoké a vyšší odborné školy. Jeho cílem je zapojit vedení vysokých a vyšších odborných škol a zpřístupnit informace o využití cloudových technologií ve vzdělávání. Akce se koná ve dnech 15.5. 2012 v Praze a 23.5. 2012 v Brně.

Program startuje registrací na konference "Tvořte a spolupracujte jinak" - a to na pražskou (15.5. 2012) a brněnskou (23.5. 2012) konferenci. Program je součástí podpory vzdělávacích aktivit českého Googlu v rámci projektu "Google pro českou společnost 2012".

Cílem konferencí v Praze a v Brně je ukázat, co může Google Apps přinést českým vysokým školám, jaké jsou již zkušenosti z jejich praktického nasazení a pokusí se zodpovědět na otázky týkající se bezpečnosti a ochrany dat. Konference pořádaná v Praze bude přenášena on-line a její záznam bude zveřejněn na webu tvortejinak.cz, kde startuje i registrace.

Vzdělávací program zaměřený na vysoké a vyšší školství spustila společnost Netmail zejména vzhledem k tomu, že efektivita spolupráce, zpracování dat a práce s originálními myšlenkami rozhodují o úspěchu vzdělávací instituce. České univerzity a školy zároveň zatím nemají moc potřebných informací o cloudových řešeních pro školy (Google Apps for Education). V jejich implementaci často chybí interní příprava studentů a zaměstnanců, včetně správné komunikace. Google Apps jsou navíc pro pedagogy, zaměstnance a studenty škol v plné verzi zdarma.

"Jsme přesvědčeni, že zavedení služby Google Apps na českých školách nejen ušetří stamilióny korun, ale také přispěje k lepší spolupráci mezi studenty a profesory. Jednoduché sdílení a spolupráce, velká kapacita, žádné reklamy nebo spam, to vše přední světové univerzity na této službě oceňují", říká Michal Procházka, marketingový manager firmy Netmail a dodává: "Díky zabezpečení mohou všichni bez obav tvořit s využitím jakéhokoliv zařízení: počítače, tabletu či telefonu."

"Každou vzdělávací iniciativu, která pomáhá nekomerčním subjektům, jakými jsou školy, kulturní instituce nebo neziskovky, využít dostupné příležitosti na internetu, velmi rádi podpoříme", říká Michal Zachar, marketingový manažer českého Googlu a dodává: "To je hlavním cílem celoročního programu Google pro českou společnost, který jsme začátkem roku odstartovali."

Zkušenost stovek předních univerzit ze zahraničí potvrzuje už i česká Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, která s pomocí společnosti Netmail již začátkem roku začala využívat cloudové řešení pro školy - Google Apps for education - pro svých více než 7000 studentů a zaměstnanců. Součástí podpory byla i informační kampaň před samotným nasazením nové technologie, která studenty i zaměstnance na změnu připravila.

"Nasazení Google Apps na Přírodovědecké fakultě UK v Praze umožnilo nasazení moderního prostředí pro spolupráci a organizaci času. Pro vědecké týmy je významná možnost sdílení informací, komunikace, plánování a také možnost mobilního přístupu. Pro fakultu jako celek pak nezanedbatelný přínos představuje úspora nákladů na celkové řešení ve střednědobém horizontu", říká doc. RNDr. Jakub Langhammer, Ph.D., proděkan pro geografickou sekci a IT PřF UK.

První vzdělávací iniciativou Netmailu pro vysoké školy, které ještě vlnu cloud computingu zcela nezachytily a potřebují objasnit jeho základy, jsou dvě odborné konference v Praze a Brně. Ty proběhnou v květnu a jsou zacíleny na proděkany a prorektory pro informační technologie, ale i na ředitele vyšších odborných škol.

Článek Google Czech Republic, s.r.o. ze dne 25. dubna 2012 - středa

Další články od Google Czech Republic, s.r.o.