logo GOPAS, a.s.

Na HACKERFestu 2013 bude školit česká i světová špička etického hackingu

Největší IT Security/Hacking událost v ČR již 21. a 22.10. 2013 hostí i experta, který zabezpečoval FBI i NATO. Na vůbec první bezpečnostní konferenci HACKERFest 2013 bude školit špička českého i světového etického hackingu.

Jak hackeři útočí? Je možné efektivně ochránit firmu před jejich útoky? Co obnáší a jak je rozšířený hacking dnes velmi populárních mobilních zařízení? To jsou jen některá z témat unikátní konference HACKERFest 2013, která je určena pro experty na obranu firemních dat, ale i pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení.

"Přední světoví bezpečnostní experti s mnoha praktickými zkušenostmi zasvětí účastníky do nejčastějších hrozeb kyberprostoru, které si v následném praktickém workshopu bude moci každý vyzkoušet," říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas. "Gopas na konci října přivádí do Prahy světoznámé IT Security experty a etické hackery, kteří zde společně s našimi předními specialisty z oblasti IT bezpečnosti předvedou hacking v jeho nejaktuálnější podobě," dodává.

Wayne Burke, špičkový profesionál se zkušenostmi z práce pro FBI, NATO i špičky světového byznysu, přináší svou nejnovější hackerskou prezentaci s názvem "Nabít a zabít - mobil jako dnešní zbraň hromadného ničení", ve které ukáže, jak kyberzločinci a profesionální penetrační testeři využívají dnes hojně rozšířená speciálně upravená mobilní zařízení ke spouštění typických hacking útoků. Ať už se jedná o hacknuté tablety, mobilní telefony, mikropočítače či modifikované síťové prvky.

Bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů, a to i pro vládní organizace. Specializuje se na bezpečnostní řešení Microsoft a představí svůj blok nazvaný "Windows 8 a Windows Server 2012 - náhled do mysli zkušeného hackera".

Bezpečnostní odborník a lektor Attila Marosi bude prezentovat téma nazvané "Snadné a spolehlivé obcházení antivirových systémů".

Z tuzemských expertů vystoupí Ondřej Ševeček, expert na návrh bezpečnosti a identity management platformy Active Directory. Představí nejzajímavější témata ze svého oboru v prezentaci "Co by skutečný hacker udělal vaší Active Directory".

Další přední čeští odborníci na počítačovou bezpečnost Michal Altair Valášek a William Ischanoe si připravili procházku světem nejoblíbenějších útoků a doporučených obranných protiopatření v oblastech bezpečnosti webových aplikací a infrastruktury.

Konference HACKERFest 2013:

Další články k tématům - FBI - hacking - konference - NATO - tablet - telefon - workshop - Jan Dvořák - Wayne Burke - Ondřej Ševeček

Článek GOPAS, a.s. ze dne 1. října 2013 - úterý

Další články od GOPAS, a.s.