logo GOPAS, a.s.

Konference obrany proti hackingu HackerFest 2013

Počítačová škola Gopas pořádá ve dnech 21. a 22.10. 2013 první ročník konference HackerFest 2013, která je určena pro experty na obranu firemních dat, ale i pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení.

"Přední světoví bezpečnostní experti s mnoha praktickými zkušenostmi zasvětí účastníky do nejčastějších a nejaktuálnějších hrozeb z kyberprostoru, které si v následném praktickém workshopu bude moci každý vyzkoušet. Již jedenáct let pořádáme největší IT konferenci TechEd a nyní s růstem zájmu o problematiku IT bezpečnosti zakládáme konferenci HackerFest," říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

"Gopas na konci října 2013 přivádí do Prahy světoznámé IT Security experty a etické hackery, kteří zde společně s našimi předními specialisty z oblasti IT bezpečnosti předvedou hacking v jeho nejaktuálnější podobě," dodává.

Návštěvníci spolu s bezpečnostní specialistkou Paulou Januszkiewicz nahlédnou do mysli hackerů útočících na Windows 8 a Windows Server 2012. Wayne Burke, bezpečnostní expert a etický hacker, předvede, jak speciálně upravit mobilní zařízení na kyberzbraň ke spouštění hacking útoků.

Hackerské útoky lze provádět totiž i z upraveného chytrého telefonu či tabletu a Wayne Burke předvede i několik praktických ukázek. Čeští odborníci Michal Altair Valášek a William Ischanoe ukáží, jak se bránit útokům na webové aplikace. Ondřej Ševeček, uznávaný odborník na Active Directory infrastrukturu, mimo jiné předvede, jak snadno lze zasáhnout AD a dostat se z poddomény do Enterprise Admins. Na závěr maďarský specialista Attila Marosi pobaví ukázkami, jak jednoduše lze obejít dnešní antiviry.

Pro zájemce o vyzkoušení praktik hackerů na svém vlastním notebooku, tabletu či mobilu je určen workshop vedený expertem ve svém oboru Waynem Burkem v úterý 22.10. 2013.

Další články k tématům - hacker - infrastruktura - konference - tablet - Jan Dvořák

Článek GOPAS, a.s. ze dne 10. září 2013 - úterý

Další články od GOPAS, a.s.