logo GOPAS, a.s.

Cloudové řešení nabízí služby, které všichni potřebujeme

Microsoft Windows Azure Pack a Office 365 jsou tématem semináře Počítačové školy Gopas, který se koná 8.11. 2013. Michal Altair Valášek a Martin Pavlis Vám pomohou najít odpovědi na otázky v oblasti privátního a hybridního cloudu a seznámí posluchače s novinkami v této oblasti.

Jak hluboko se ponořit do oblak? Na tuto otázku odpoví aktuální seminář Počítačové školy Gopas. Windows Azure jako cloudové řešení Microsoftu nabízí velké možnosti. A některé výhody můžete využít i ve vlastním data centru, aniž byste ztratili kontrolu nad svými daty a technologiemi.

Firmy dnes vycházejí tomuto trendu vstříc a jejich zájem stále roste. V jakém rozsahu je ale smysluplné je využívat? Máme se na ně spolehnout úplně, nebo se vyplatí kombinace s tradičním řešením? A do jaké míry máme věřit bezpečnosti veřejného cloudu? Je moudré svěřovat cloudu i citlivé informace nebo si je spíše obezřetně hlídat na fyzických úložištích?

Mezi hlavní výhody cloudu patří zejména úspora nákladů, flexibilita použití, zvýšení efektivity týmové spolupráce a neustálá dobrá dostupnost dat. Přesto je třeba opatrnosti a rozumného zacházení. Musíte vyhodnocovat bezpečnostní rizika zejména v oblastech jako integrita dat, obnova nebo ochrana jejich soukromí či v právních záležitostech.

Počítačová škola Gopas pořádá seminář na téma efektivní kombinace veřejného a privátního cloudu. Světem ukládání dat posluchače provedou zkušení lektoři Michal Altair Valášek a Martin Pavlis.

Martin Pavlis (Microsoft MVP, MCITP, MCTS, MSCE, MCSA) se zabývá odbornou publikační činností a konzultacemi v oboru IT více než 10 let, a to především v oblastech Microsoft Exchange Server a Microsoft ISA/Forefront řešeních. Za tyto aktivity získal již v roce 2005 prestižní ocenění Microsoft MVP - aktuálně je držitelem tohoto titulu za oblast Microsoft Exchange. V roce 2005 se stal jedním ze zakladatelů společnosti KPCS CZ, s.r.o., specializující se na nasazení serverových řešení společnosti Microsoft. Přednáší v rámci akcí sdružení WUG i na Microsoft Technet konferencích, pravidelně publikuje odborné články.

Michal Altair Valášek (Microsoft ASP.NET MVP) je odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Již šestkrát byl oceněn titulem Microsoft Most Valuable Professional v oboru ASP.NET.

Seminář na téma hybridní/privátní cloud:

Další články k tématům - Azure - cloud - seminář - server - úložiště - Martin Pavlis - Michal Valášek

Článek GOPAS, a.s. ze dne 14. října 2013 - pondělí

Další články od GOPAS, a.s.