logo GOPAS, a.s.

Nové kurzy IREB v Gopasu

Počítačová škola Gopas se stala partnerem organizací IREB a Certible a rozšiřuje tak svoji nabídku školení o certifikační model sběru požadavků se studijním programem, který je nyní dostupný již ve více než 40 zemích.

Své portfolio kurzů zaměřené na IT technologie rozšířil Gopas o školení Sběr a správa požadavků na vývoj SW - příprava na certifikaci CPRE-FL (IREB100). Gopas má v současnosti status výhradního poskytovatele školení a certifikací IREB v České republice.

Tento třídenní kurz je určený zejména systémovým a byznys analytikům, vedoucím projektů, manažerům kvality a všem ostatním, kteří spolupracují na definici a správě požadavků. Je také přípravou na certifikační test CPRE-FL (Certified Professional for Requirements Engineering - Foundation Level).

"Předpokladem úspěchu IT projektu je bezesporu právě sběr a správa požadavků na vývoj SW, a proto IT společnosti projevují stále větší zájem o standardizované řízení analýzy požadavků," říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas. Absolventi školení IREB100 v Počítačové škole Gopas se naučí zavádět do projektů metody a procesy v oblasti sběru a řízení požadavků zákazníka.

Univerzální a osvědčenou koncepci standardizovat kvalifikaci systémových a byznys analytiků poskytuje organizace IREB (International Requirements Engineering Board), založená v roce 2006 renomovanými zástupci analýzy požadavků z oblasti podnikání, poradenství, vzdělávání, vědy a výzkumu. Záměrem IREB je zlepšení znalosti v oblasti analýzy požadavků a její aplikace a vytvoření mezinárodně uznávaného základu pro komunikaci. Sdílené znalosti a terminologie jsou prospěšné pro malé i nadnárodní projekty.

Certifikačním orgánem pro "Certifikovanou odbornost v oblasti analýzy požadavků" (CPRE - Certified Professional for Requirements Engineering) je nezávislá společnost Certible působící ve střední Evropě. V rámci celé Evropské unie poskytuje certifikace CPRE základní a pokročilé úrovně a vydává certifikáty s mezinárodní platností.

Další články k tématům - analýza - certifikace - IREB - kurzy - školení - výzkum - vzdělávání - Jan Dvořák

Článek GOPAS, a.s. ze dne 19. prosince 2013 - čtvrtek

Další články od GOPAS, a.s.