logo GOPAS, a.s.

Odborná konference TechEd-DevCon 2013

Novinky ve Windows 8, Windows Phone 8, riziko hackingu mobilních zařízení - to jsou některé z bodů nejrozsáhlejší odborné konference pro IT specialisty TechEd-DevCon 2013, která se koná ve dnech 21. - 24.5. 2013 v Praze.

Konferenci TechEd-DevCon již tradičně pořádá Počítačová škola Gopas. Na konferenci budou o nejžhavějších novinkách přednášet přední tuzemští odborníci i mezinárodně uznávaný bezpečnostní expert Wayne Burke, odborník se zkušenostmi z práce pro mnoho prestižních organizací a vlád, který na TechEdu představí například problematiku hackingu a zabezpečení mobilních zařízení.

TechEd-DevCon 2013 se koná od 21. do 24.5. 2013 v prostorách multikina Premiere Cinemas v obchodním centru Park Hostivař.

"Windows Phone 8 mají v chytrých telefonech zajímavou budoucnost. Telefony s nimi jsou totiž uživatelsky jednoduché, bezpečné a konzistentní", říká David Gešvindr, který bude na konferenci přednášet například o vývoji aplikací pro Windows Phone 8. "Díky aktivním dlaždicím je ve Windows Phone 8 možné si systém do značné míry jednoduše přizpůsobit a zrychlit tak úkony, které často děláme s telefonem. Aplikace zde mají omezené pravomoci, čímž je uživatel chráněn proti aplikacím, které by chtěly číst poštu, textové zprávy či jinak zasahovat do jeho soukromí. Nezáleží také na tom, kdo vyrobil daný telefon, protože ovládání je pořád stejné, ať je to Nokia nebo HTC, což se o Androidu úplně tvrdit nedá", dodává David Gešvindr.

Bezpečnostní expert Wayne Burke, který zabezpečoval data například pro FBI či NATO, uvede přednášku s názvem "Mobile Hacking - What are your major risks and concerns for corporate mobile security?", ve které představí a prakticky ukáže nejnovější rizika a hackerské triky proti mobilním zařízením.

Nejrozsáhlejší odborná konference pro IT specialisty Teched-DevCon 2013 je již za dveřmi. Od 21. do 24.5. 2013 proběhne více než 60 odborných technických přednášek tohoto jedenáctého ročníku konference o současných a budoucích trendech v oblasti produktů společnosti Microsoft.

Konference se tentokrát uskuteční v prostorách multikina Premiere Cinemas v obchodním centru Park Hostivař, které nabízí špičkové projektory s rozlišením 4K.

Konference je opět členěna do ShowIT Hall, SQLFest Hall, DevCon Hall, Geek Hall a Mix Hall. ShowIT Hall nabídne přednášky pro IT administrátory a manažery, SQLFest Hall bude hlavním stanovištěm odborníků na SQL Server/Business Intelligence, DevCon Hall přinese novinky pro vývojáře, Geek Hall bude plná technických lahůdek a Mix Hall bude střídat přednášky pro IT Pro a vývojáře.

Po celou dobu bude v konferenčním komplexu souběžně probíhat doprovodný program, diskuzní fóra a Ask the Expert stánek.

Další články k tématům - Android - konference - SQL - telefon - Wayne Burke

Článek GOPAS, a.s. ze dne 14. května 2013 - úterý

Další články od GOPAS, a.s.