logo GOPAS, a.s.

Zájem o kurzy počítačové bezpečnosti roste

V posledních šesti měsících zaznamenal GOPAS 30% nárůst zájmu o kurzy zaměřené na bezpečnost počítačů a mobilních zařízení pro koncové uživatele i administrátory podnikových sítí.

S růstem obliby mobilních zařízení posiluje také zájem o počítačovou bezpečnost, proto GOPAS rozšiřuje nabídku kurzů tak, že jsme nyní v této oblasti jedničkou na českém trhu.

"Dnes nabízíme kurzy pro koncové uživatele, administrátory sítí, ale i pro zájemce o sofistikované penetrační testování či bezpečnostní audity," říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

Lidé i firmy si začínají uvědomovat rizika mobilních zařízení

"Velký zájem je například o kurz Certified Ethical Hacker, který vede špičkový lektor Wayne Burke, odborník se zkušenostmi z práce pro mnoho prestižních organizací a vlád. Radí, jak relevantně zhodnotit bezpečnost dat a mít přehled o rizicích na stejné úrovni jako v NATO či FBI, pro které Burke pracoval," informuje Jan Dvořák z Gopasu.

Tento kurz navštěvují zejména bezpečnostní experti zajišťující firemní sítě. Dozvědí se například, kdo je nejčastějším zlodějem dat ve firmách, jak mít firemní data v bezpečí, ale i jak ochránit před útokem svůj smartphone nebo tablet.

Lidé stále více požadují certifikáty

Velká konkurence na pracovním trhu způsobuje, že ve zvýšené míře chtějí mít doloženou úroveň svého vzdělání. Stále více lidí se hlásí do kurzů IT bezpečnosti zakončených mezinárodní zkouškou EC-Council. Gopas nově pořádá certifikované kurzy počítačové bezpečnosti pro zaměstnance, v nichž se řadoví pracovníci dozvědí základní informace o zabezpečení dat a zařízení.

"Je vidět, že firmy s nárůstem mobilních zařízení věnují zvýšenou pozornost jejich zabezpečení a chtějí, aby zaměstnanci uměli pracovat s internetem a firemními daty bezpečně," dodává Jan Dvořák z Gopasu.

Další články k tématům - certifikace - FBI - Hacker - kurzy - NATO - smartphone - tablet - vláda - zaměstnanci - Jan Dvořák - Wayne Burke

Článek GOPAS, a.s. ze dne 29. května 2013 - středa

Další články od GOPAS, a.s.