logo GORDIC spol. s r. o.

Koncept chytrých měst a regionů s podporou spolupráce GORDIC a České spořitelny

Obě společnosti chtějí sdílet své zkušenosti nabyté v již realizovaných projektech a přispět tak k rozvoji online služeb poskytovaných veřejným sektorem. Součástí spolupráce budou i marketingové a obchodní aktivity.

Více než polovina českých měst a obcí má nyní možnost nabídnout svým občanům, aby platili poplatky za městský odpad, parkovací stání nebo psy elektronicky. Umožňuje to spolupráce společnosti GORDIC s Českou spořitelnou. Obě firmy uzavřely dvouleté 5. 4. 2018 memorandum o spolupráci na konceptu chytrých měst a regionů.

"Jako zástupci největší municipální banky v České republice vnímáme veliký potenciál aplikovaných moderních technologií ve veřejné správě. Spojením know-how obou partnerů lze dosáhnout řady praktických řešení, která zjednoduší život občanům a zároveň ušetří čas a náklady úřadům," nastínil vizi spolupráce ředitel Veřejného a neziskového sektoru České spořitelny Milan Hašek, který memorandum podepsal spolu s generálním ředitelem společnosti GORDIC Jaromírem Řezáčem.

Kooperace obou firem odstartovala v loňském roce projektem e-faktura. Toto řešení umožňuje občanům komfortní způsob platby poplatků za odpad, parkovací stání atd. prostřednictvím internetového bankovnictví, a to díky jeho propojení s informačním systémem GINIS.

Pilotní projekt města Tábor prokázal, že lidé hradí městské poplatky rychleji a ochotněji, pokud předpis dostanou elektronicky a pouze ho jednoduše autorizují. Řešení v těchto týdnech spouští také magistrát v Prostějově a testuje ho řada dalších měst.

Druhou aktuální oblastí spolupráce je realizace plateb pomocí Portálu občana GINIS a jeho integrace s platební bránou České spořitelny GPwebpay. Ta umožňuje občanům platit za elektronické služby samospráv kartou, tedy stejným způsobem, jako jsou zvyklí při nákupu jízdenek či elektroniky v e-shopech.

"Jsem přesvědčen, že v České republice mají lidé online služby rádi a rádi by je využívali i ve styku s úřady. Jen je třeba jim dát příležitost. Prostřednictvím našeho portálu občana se mohou přihlásit a vyřídit mnoho věcí z domova, včetně zaplacení platební kartou nebo mobilní aplikací," říká Jaromír Řezáč, generální ředitel společnosti GORDIC.

GORDIC je přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů, jehož software využívá více než 6000 organizací. Tato rodinná firma na trhu působí již více než 25 let a poskytuje řešení v oblasti informačních systémů, kybernetické bezpečnosti, internetu věcí a chytrých měst.

Česká spořitelna

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí u nás. Orientuje se na drobné klienty, malé a střední firmy, velké firmy, města a obce. S počtem téměř pět milionů klientů se jedná o největší banku v České republice.

Od roku 2000 se může opřít o silné zázemí středoevropské bankovní skupiny Erste Group.

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 11. dubna 2018 - středa

Další články od GORDIC spol. s r. o.