logo GORDIC spol. s r. o.

Jaromír Řezáč získal ocenění Řád Vavřínu za modernizaci veřejné správy

Jaromír Řezáč - generální ředitel a zakladatel společnosti GORDIC, získal prestižní ocenění Hospodářské komory ČR za celoživotní přínos v oblasti IT pro modernizaci a digitalizaci veřejné správy.

"Ocenění si velmi vážím a motivuje mě i moje spolupracovníky posouvat se zas o něco dál. Je pro nás důkazem toho, že naše práce je pro tuto zemi skutečným přínosem. Rozhodně bychom ale na těch pověstných vavřínech nechtěli usnout. I nadále se budeme snažit vyvíjet nové a vylepšovat stávající systémy, které nejenom postupně digitalizují úřady, ale zejména umožní občanům moderní komunikaci s úřady pomocí digitálních služeb," říká Jaromír Řezáč, majitel a generální ředitel společnosti GORDIC.

Vedle úspěšných IT projektů a systémů ryze české rodinné firmy, jejíž obrat přesahuje půl miliardy korun ročně, ocenila komora i Řezáčovy manažerské postupy a inspirující firemní hodnoty. Kromě slušnosti, loajality, optimismu a vysoké odbornosti totiž firma s gordickým uzlem v logu klade důraz i na hledání a rozvíjení lidského potenciálu.

Podílí se také na dalších velkých výzvách 21. století, jako jsou zejména Digitální Česko, Iniciativa 202020 a Průmysl 4.0, a to v úzké spolupráci s profesními sdruženími, mezi něž patří ICT Unie, KYBEZ, CIIRC, Národní institut pro obranu a bezpečnost či Asociace bezpečná škola.

Při slavnostním předávání cen v paláci Žofín komora prezentovala Řezáčův významný vliv na modernizaci a digitalizaci české státní správy a samosprávy, pro něž již od devadesátých let GORDIC vytváří specializované informační systémy včetně metodik a komplexní podpory.

Vyzdvihla zejména bezpečnou integrační platformu GINIS, která se stala standardem pro kvalitní, efektivní a transparentní práci úřadů či institucí a kterou dnes používá několik tisíc organizací a desítek tisíc uživatelů po celé zemi.

O Řádu Vavřínu

Řád Vavřínu Hospodářská komora ČR každoročně uděluje již od roku 2011 a má za cíl ocenit významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost. Jednotlivé osobnosti jsou nominovány širokou veřejností. Laureáty vybírá porota Řádu Vavřínu, která zohledňuje především celoživotní dílo, společenský dopad, mezinárodní nebo jiný přesah.

Řád Vavřínu se uděluje také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují Českou republiku, osobnostem, jež vytvářejí nadčasové hodnoty a jejichž činy nechávají trvalou stopu v dědictví lidstva, a dále lidem, kteří bez ohledu na osobní přínos oddaně pracují ve prospěch ostatních.

Mezi laureáty tohoto ocenění patří například Zdeněk Pelc, Jiří Rückl, Šimon Pánek, Dana Němcová, Cyril Höschl, Karel Gott, Jiří Bartoška, Věra Čáslavská či Dana Drábová.

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 19. listopadu 2018 - pondělí

Další články od GORDIC spol. s r. o.