logo GORDIC spol. s r. o.

Koncept Smart Cities je krokem k trvale udržitelnému rozvoji měst

GORDIC byl hlavním partnerem konference Smart Cities a udržitelný rozvoj 2016, která se věnovala potenciálu rozvoje měst díky novým technologiím a jejich použití v oblasti vládnutí, energetiky, dopravy nebo životního prostředí.

"Z pohledu naší nabídky se jedná například o nástroje pro interaktivní komunikaci s občanem, místní referenda, OpenData nebo s ekonomikou integrovaný Smart Metering, který nejen šetří peníze za energie, ale umožní i efektivní plánování těchto výdajů v rozpočtech municipalit. Řada technologií pro chytrá města již v praxi existuje, jde o to, efektivním způsobem je využít ku prospěchu klientů - občanů," říká Václav Pávek, vedoucí týmu SmartCities společnosti GORDIC.

GORDIC se vedle své dlouhodobé orientace na informační systémy pro veřejnou správu věnuje intenzivně také oblasti kybernetické bezpečnosti a Internetu věcí. Prostřednictvím své stejnojmenné dceřiné společnosti se firma stala distributorem značky HDL a nabízí designová a bezpečná řešení automatizace budov.

"Portfolio našich tří platforem a potřeby chytrých měst se tak výrazně protínají. K tomu navíc můžeme dodat více než dvacetiletou zkušenost z prostředí veřejné správy," připomněl analytik Ladislav Mazač. S automatizovanou expozicí HDL se mohou již za necelý týden seznámit návštěvníci pražského veletrhu bydlení For Arch.

Také ostatní přednášející se věnovali různým aspektům budování Smart Cities i sdílení zahraničních zkušeností. Se svými přednáškami vystoupili jak zástupci samospráv, které se v oblasti Smart Cities posunuli nejdále (např. Praha 3 nebo Brno), tak odborníci z komerčních firem.

Konference Smart Cities a udržitelný rozvoj 2016 proběhla v úterý 13. 9. 2016 v Praze. Akci pořádalo nakladatelství Sdělovací technika v Kongresovém centru hotelu Olšanka a GORDIC byl hlavním partnerem konference.

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 16. září 2016 - pátek

Další články od GORDIC spol. s r. o.