logo GORDIC spol. s r. o.

Jednoduché prověření podnikatele ve veřejných rejstřících

S novou aplikací eAuditor si každý uživatel Microsoft Office může zdarma jednoduše prověřit podnikatele ve veřejných rejstřících a jedním kliknutím se tak přesvědčit, že neobchoduje s žádným podvodníkem.

Inovativní aplikace eAuditor je určena jak pro úřady, firmy i širokou veřejnost a zdarma ji může využít každý uživatel kancelářského balíčku Office 365 nebo Office 2013 a novějších verzí od Microsoftu. Umožňuje jednoduše prověřit firmu bez zdlouhavého vyhledávání v jednotlivých rejstřících.

Stačí zadat nebo označit ve Wordu, Excelu či PowerPointu IČ a eAuditor už se o zbytek postará sám - podnikatele prověří v Administrativním registru ekonomických subjektů, v Insolvenčním rejstříku a v Registru plátců DPH.

"Aplikace eAuditor je tu skutečně pro každého dokáže totiž zjistit podle IČ například sídlo, předmět podnikání, právní formu či údaje o statutárních orgánech společnosti, v Insolvenčním rejstříku ověří, zda proti danému subjektu nebylo zahájeno insolvenční řízení. Z Registru plátců DPH se uživatel dozví například DIČ, čísla účtů a především informaci, zda jde o spolehlivého plátce. Uživatel tak dopředu získá balíček informací, které slouží k minimalizaci rizik při obchodování a které by musel jinak pracně dohledávat. V praktické rovině to pak znamená, že se například rozhodne s daným subjektem či osobou neobchodovat," říká Miroslav Wolf, specialista na eGovernment společnosti GORDIC.

Díky těmto údajům budou mít všichni živnostníci i obyčejní lidé jistotu, že obchodují se skutečně spolehlivou firmou. Aplikace však může být užitečnou pomůckou a výrazným usnadněním práce i pro úřady či magistráty.

Další články k tématům - DPH - eGovernment - Excel - Office - registr - vyhledávání - zdarma - Miroslav Wolf

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 20. července 2016 - středa

Další články od GORDIC spol. s r. o.