logo GORDIC spol. s r. o.

Smlouvy elektronicky od A po Z - vítězný projekt v egovernment soutěži

Projekt města Blanska Smlouvy elektronicky od A po Z - kompletní online kontrola nad čerpáním rozpočtu prostřednictvím smluv, získal první místo v kategorii Projekty měst a městských částí v soutěži Egovernment The Best 2016.

Speciální ocenění ve stejné kategorii soutěže získal také projekt města Třeště - Systém pro evidenci svozů odpadních nádob TKO města Třešť. V obou případech se na dodávce řešení podílela společnost GORDIC.

Cílem blanenského projektu bylo zajistit kompletní online kontrolu nad čerpáním rozpočtu prostřednictvím smluv v souladu se zákonem o finanční kontrole v každém okamžiku jejího životního cyklu s možností dokumentace každého kroku. Součástí realizace bylo i závěrečného zveřejnění, které splňuje nejen požadavky zákona o zveřejňování smluv, ale zahrnuje i publikaci dalších údajů na webu města.

Díky oceněnému řešení Portálu občana mají obyvatelé Třeště přehled o svých poplatcích zavedením elektronické karty poplatníka. Přes ní totiž mohou obyvatelé sledovat stav poplatkového účtu, své platby přes SIPO nebo počet vývozů své popelnice, to vše z pohodlí domova. Kromě jiného se zde evidují místní poplatky za odpady a za psa.

Vyhlášení výsledků soutěže Egovernment The Best 2016 proběhlo 21. 11. 2016 v Obecním domě v Praze. Každoročně pořádaná akce magazínem Egovernment má za cíl představit a zhodnotit nejzajímavější projekty, co se elektronizace veřejné správy v ČR týče.

Ceny za projekty na 11. ročníku soutěže byly předány zástupci MV ČR. Do soutěže se přihlásilo celkem 34 projektů v kategoriích centrální projekty, projekty krajů, projekty měst a městských částí a projekty obcí.

Další články k tématům - Blansko - egovernment - elektronizace - finance - ocenění - SIPO - smlouvy - soutěž

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 30. listopadu 2016 - středa

Další články od GORDIC spol. s r. o.