logo GORDIC spol. s r. o.

GORDIC je vítězem soutěže Ocenění českých lídrů pro Kraj Vysočina

Společnost GORDIC získala prestižní ocenění v konkurenci 76 firem a potvrzuje tak svou pozici lídra českého trhu v oblasti IS pro veřejnou správu a bankovnictví. Software se značkou GORDIC dnes používá více než 6000 firem a organizací - od ministerstev až po nejmenší příspěvkové organizace.

"Ocenění je odměnou za naše téměř pětadvacetileté působení na českém trhu IT řešení a je pro nás povzbuzením k další práci. GORDIC si vždy zakládal na tom, že je hrdou českou firmou. Vnímáme naši společenskou odpovědnost, platíme všechny daně v České republice a podporujeme nejrůznější kulturní, sportovní či dobročinné aktivity, ať už ty celorepublikové, nebo regionální. Za všechno, co jsme dokázali, děkuji své rodině a svým spolupracovníkům, díky nim jsme lídři na českém trhu. Velká odbornost, vysoké nasazení a trocha štěstí - to jsou tři hlavní pilíře, na kterých je společnost GORDIC postavena," uvádí k získání titulu Jaromír Řezáč, generální ředitel společnosti GORDIC, který převzal cenu a je zodpovědný za strategický rozvoj a inovace firmy.

Porota soutěže ocenila nejlepší české společnosti ze všech 14 krajů České republiky na základě ekonomických výsledků s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci. Soutěže se účastní představitelé českého kapitálu, kteří podnikají transparentně, jsou významní zaměstnavatelé a hybatelé ekonomiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1306 firem.

GORDIC je významným zaměstnavatelem v kraji s pobočkami v Praze, Brně a Ostravě. Významnou část ze zhruba 170 zaměstnanců tvoří odborníci s vysokoškolským vzděláním. V Kraji Vysočina společnost spolupracuje s celou řadou institucí, mimo jiné s Vysokou školou polytechnickou v Jihlavě.

Informační systémy a služby firmy využívají například Ministerstvo obrany nebo pražský magistrát, v regionu pak třeba samotný Kraj Vysočina, města jako Třebíč, Nové Město na Moravě, Telč, Třešť i stovky obcí a dalších institucí. GORDIC se opírá o vlastní silný vývoj IT, a to zejména v oblasti informačních systémů pro veřejnou správu a Internetu věcí (IoT).

Do projektu byl GORDIC nominován na základě analýzy veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem, kterým je mezinárodní společnost CRIF - Czech Credit Bureau, specialista na rating a scoring firem.

Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2014 a 2015 iRating ve stupních 1 - 11. Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledků posledního období (tj. roku 2016).

Společnosti dále musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu aspoň 200 milionů korun a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě podvojného účetnictví nejméně po dobu čtyř let.

Ocenění českých lídrů

Cílem projektu Ocenění českých lídrů je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, v němž jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem.

Prostor, kde mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají.

Článek GORDIC spol. s r. o. ze dne 9. června 2017 - pátek

Další články od GORDIC spol. s r. o.