logo Greendata s.r.o.

Dedikované servery Greenhousing na technologii Dell PowerEdge

Společnost Greendata přidává ke svým stávajícím hostingovým variantám firma další služby založené na zelených a úsporných serverech Dell PowerEdge s cenou pronájmu pod dva tisíce korun měsíčně a datové úložiště s cenou pod 300 Kč měsíčně za jeden terabit.

Společnost Greendata uvádí pod obchodní značkou Greenhousing na trh několik nových produktů v oblasti pronájmu dedikovaných serverů.

Dedikovaný server 4XM

Fyzický a velice úsporný 1U Dell PowerEdge server o parametrech:

Cena pronájmu dedikovaného serveru je 1 890 Kč měsíčně. Varianta managed pak vyjde na 2290 Kč měsíčně.

Dedikovaný server 6X a Dedikovaný server 12X

Greenhousing také nahrazuje předchozí modelovou řadu dvou-socketových šesti jádrových serverů Cisco servery Dell PowerEdge.

Dedikovaný server 6X je nabízen v konfiguraci:

Dedikovaný server 12X obsahuje navíc oproti 6X serveru v základní konfiguraci:

Oba servery jsou ideální pro virtualizaci a provoz VPS. Cena pronájmu dedikovaného serveru 6X je 3990 Kč měsíčně, dedikovaný server 12X pak vyjde na 6 490 Kč měsíčně. Jejich varianty managed jsou v obou případech o 400 Kč dražší.

Úložiště Dell PowerEdge

Poslední novinkou je 48terabitové datové úložiště Dell PowerEdge vhodné i jako aplikační server nebo videoarchiv pro streaming. Server je pronajímán pod obchodním názvem Storage server 48 TB.

Základem tohoto konkrétního modelu je:

Cena pronájmu tohoto úložiště je 13990 Kč měsíčně.

Všechny uváděné ceny jsou bez DPH 21 %.

"V naší nové serverhostingové nabídce se podařilo snížit cenovou hladinu pronájmu značkových dvouprocesorových serverů Dell PowerEdge - Energy Smart výrazně pod dva tisíce korun měsíčně a dále pak pronájem jednoho terabitu v rámci úložiště pod 300 Kč měsíčně. Jsem proto rád, že se nám zatím daří plnit slib, kterým jsme se zavázali přinášet na český trh levné a přitom zelené IT služby a zároveň finančně pomáhat zajímavým CSR projektům,“ pochvaluje si nabídku Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata.

Každý server pomůže

Společnost Greendata tvoří fond odpovědnosti, do kterého každoročně putuje 10 % ze zisku firmy po zdanění na podporu zelených projektů. Mezi podporované projekty r. 2014 patří např. Darujme.cz, který nabízí neziskovkám snadný přístup k technologiím i znalostem potřebným pro úspěšný online fundraising.

Další články k tématům - Cisco - Core - CPU - dedikovaný server - Dell - hosting - RAID - RAM - SAS - SATA - server - úložiště - archiv - virtualizace - Zdeněk Maršál

Článek Greendata s.r.o. ze dne 6. srpna 2014 - středa

Další články od Greendata s.r.o.