logo Greendata s.r.o.

Greenhousing ukládá velká data s cenou 6,90 EUR za 1 TB

Greenhousing představuje svou strategii v rámci ukládání dat - Green Smart Storage. Nová nabídka je určena všem, kteří hledají malé nebo velké úložiště dat, souborů, e-mailů, videí nebo bezpečné prostředí pro zálohování projektů v rámci jiného datacentra.

Rozsah komerční nabídky ukládání dat je od 3 TB až po 240 TB s cenou 195 Kč/6,90 EUR za 1 TB. Datová úložiště Greenhousing podporují Windows, Mac a Linux, u NAS pak i iPhone a Android a jsou provozována na fyzických úložištích Synology, HP a Dell dle zaměření hostovaných projektů.

"V současné době jsme schopni nabídnout úložiště i v řádu několika desítek petabyte, ale takové projekty již není možné komerčně tarifikovat a řešíme je na klíč přímo se zákazníkem," říká Petr Hromádko, technický ředitel společnosti Greendata, jež službu Greenhousing provozuje.

Storage Server T24 a T48

Pro velké podniky a projekty, vyžadující skladování většího objemu dat, si Greenhousing připravil nabídku postavenou na fyzických úložištích HP a Dell a jejich následným modulárním rozšířením diskové kapacity skrze RAID pole 24 - 240 TB. Je vhodná jako aplikační server nebo pro kvalitní streaming videoarchivu.

Hlavní předností nabídky je koncová cena při přepočtu na hosting 1 TB a zvládnutí zpracovávat žádosti a přesunovat velká množství dat v milisekundách.

Storage Server T12 a T24

Pro malé a střední podniky si Greenhousing připravil nabídku s dobrým výpočetním výkonem, flexibilitou diskového úložiště a snadnou správou. Nabídka je postavena na novější generaci fyzických serverů HP ProLiant DL s diskovou kapacitou 12 - 24 TB.

Je vhodná pro středně-velká úložiště dat, e-mailů či bezpečná prostředí pro zálohování dat v rámci jiného datacentra, než má zákazník hostovaná či housovaná primární data. Hlavní předností nabídky je vyvážený poměr ceny a dostupného výkonu.

Smart Storage T3

Pro živnostníky a malé firmy si Greenhousing připravil chytré síťové diskové úložiště NAS Synology s možností hostovat, sdílet a zabezpečit data. K zálohám a datům přistupují zákazníci ze svých pc, notebooků, telefonů i tabletů v rámci snadného sdílení souborů napříč platformami Windows, Mac® a Linux, pro něž úložiště nabízí komplexní podporu síťových protokolů včetně FTP, SMB2, AFP, NFS a WebDAV.

Pod názvem Smart Storage T3 je služba v diskové konfiguraci RAID 1 - obsahuje dva disky o velikosti 3 TB, které tak uložená data přeukládají z důvodu bezpečnosti na druhý disk.

Další články k tématům - datacentrum - FTP - hosting - server - storage - streaming - úložiště - Petr Hromádko

Článek Greendata s.r.o. ze dne 22. prosince 2014 - pondělí

Další články od Greendata s.r.o.