logo Greendata s.r.o.

Prémiové hostingové služby s vysokým SLA

Společnost Greendata představuje svou prémiovou službu Geo Cluster 4XL, tedy vlastní technické řešení geografického serverového High-Availability clusteru, který hostovaným internetovým projektům zajistí ještě vyšší smluvní dostupnost (SLA) než umožňují standardní hostované služby.

HA (High-Availability nebo také Failover cluster) geografický cluster je cluster s vysokou dostupností zajišťuje pomocí dvou i více serverů nepřetržité poskytování hostovaných služeb. Při výpadku primárního serveru je replikací automaticky zastoupen druhým serverem ve stejné konfiguraci, který je z důvodu vyšší bezpečnosti provozován v rámci jiného datacentra - proto geografický.

2. generace technického řešení cluster

Clusterové řešení se vyplatí internetovým projektům s vysokou citlivostí na dostupnost. Geo cluster 4XL je v základu tvořen dvěma servery Dell Power Edge o parametrech: 2 x Intel Xeon Quad Core, 2 x 3 TB HDD SATA (možno dodat i SAS), 16 GB ECC RAM (až 96 GB RAM), operační systémy Linux a Windows a neomezené datové připojení od 2 x 1 Gbps.

Cena základního dedikovaného clusteru s označením D-Geo Cluster 4XL je 6999 Kč bez DPH (249 EUR), varianta managed s označením M-Geo Cluster 4XL včetně následné virtualizace, virtualizačního API a správy vyjde zákazníka na 8 199 Kč bez DPH (304 EUR). Vysoká hodnota SLA 99,96 % je zajištěna smluvně.

"Po více než půlročním testování jsme se rozhodli rozšířit naši komerční nabídku o služby s vysokou dostupností a smluvním zajištěním 99,96 %, které nabízíme jak ve variantě dedicated, tak i ve variantě managed, tedy nejen se zárukou vysoké dostupnosti, ale i se zákaznickou administrací," říká Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata, jež službu Greenhousing provozuje. "Serverový cluster můžeme zákazníkům následně virtualizovat a umožnit jim tak např. web hosting prémiových služeb," dodává k nabídce Maršál.

Na služby se vztahuje 30denní Garance vrácení peněz. 

Článek Greendata s.r.o. ze dne 10. března 2014 - pondělí

Další články od Greendata s.r.o.