logo Greendata s.r.o.

Profesionální Rack-Housing v DC6.cz

DC6.cz je nové datacentrum se sídlem na Praze 6, které nabízí moderní způsob ukládání serverů a je vybaveno standardními technologiemi potřebnými pro housování zákaznických serverů a IT infrastruktury.

Výhodou datacentra DC6.cz je výjimečné postavení v západní části Prahy, kde představuje výhodné místo pro geografické služby nebo oddělené zálohy s krátkou dojezdovou vzdáleností z Prahy 5, 6 a 7. Kromě housingu technologií poskytuje DC6.cz i coworkingové prostory včetně zázemí pro prezentace a setkání.

DC6.cz vzniklo ve spolupráci Greendata s.r.o. a anglické společnosti Advice Forge Ltd., a nabízí širokou škálu služeb Rack housingu zákazníkům z řad jednotlivců, startupů, firem i institucí. V současné době je navíc jedním z mála poskytovatelů operujících na území západní části Prahy, kde nabízí kompletní sortiment služeb datového centra.

Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek.

Zákazníci působící na Praze 5, 6, a 7 nyní konečně nemusejí dojíždět do datových center na druhé straně Vltavy. Sníží se jim tak důležitý dojezdový čas k serverům, čímž se i zvýší komfort jejich práce. Další výhody DC6.cz jsou pak ceny za poskytování služeb a oddělenost.

"Firmy poskytující například cloudové služby můžou nyní část svých serverů oddělit a skrze DC6.cz je geograficky provozovat v jiné části Prahy. To také zvyšuje odolnost jejich služeb pro případy, že bude např. část Prahy ochromena rozsáhlým výpadkem elektřiny, záplavou nebo postižena jinou živelnou událostí. DC6.cz je vhodnou platformou pro housovaní záložních serverů, které si zákazníci mohou oddělit od serverů housovaných u jiných poskytovatelů," vyzdvihuje výhody Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata, která DC6.cz provozuje.

DC6.cz nabízí službu Rack housing, tedy pronájem v samostatně uzamykatelných stojanech s kapacitou 6U, 21U a 42U pro umístění zákaznických technologií jako jsou servery, switche, routery apod. Cena zálohované elektřiny je od 3,33 Kč za kWh.

Ceny Rack housingu pak začínají na 3000 Kč měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců.

Součástí DC6.cz je zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící místnost. Zákazníci, kteří hledají do svého týmu administrátory, mohou po dohodě využít administrátory Greenhousingu.

Stejně tak mají možnost na své vlastní schůzky do DC6.cz pozvat své kolegy, klienty nebo investory a přímo na místě prezentovat výhody svých služeb.

Další články k tématům - cloud - datacentrum - housing - housing - infrastruktura - router - server - Zdeněk Maršál

Článek Greendata s.r.o. ze dne 14. května 2015 - čtvrtek

Další články od Greendata s.r.o.