logo GTS Czech s.r.o.

CE Colo: největší hráč na trhu datových center v regionu CEE

Skupina GTS Central Europe oznamuje akvizici společnosti Sitel Data Centrum v Praze, které zahrnuje největší peeringový bod ve střední a východní Evropě. Součástí CE Colo se stane všech třináct datových center skupiny GTS v regionu střední a východní Evropy i nově zakoupené datové centrum Sitel.

"V souladu s naší dříve oznámenou strategií v oblasti datových center pokračujeme nedávnou akvizicí Sitel Data Centrum v posilování naší pozice. Jsem přesvědčen o tom, že naše úsilí nabídnout jako největší poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy kompletní regionální řešení naši zákazníci ocení," řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. "Protože se naše divize datových center za poslední rok velmi rozrostla, rozhodli jsme se vyčlenit tuto část našeho podnikání do nové samostatné firmy s názvem CE Colo. Jedná se o první a jedinou regionální společnost zaměřenou na datová centra ve střední a východní Evropě, která potvrzuje naši pozici průkopníka a lídra regionálního telekomunikačního trhu."

Datové centrum Sitel se nachází v Praze 10 a má rozlohu 2270 m2 zákaznické plochy s možností rozšíření o dalších 700 m2. Využívá jej přibližně 130 firem, mezi které patří Tesco, Interoute, Mobilkom, Active 24 nebo Teleplan. Datové centrum Sitel je také křižovatkou téměř všech národních a mezinárodních datových a internetových sítí. Nabízí rovněž infrastrukturu 8. největšího peeringového bodu v Evropě a prochází tak přes něj 55 % veškerého internetového provozu v České republice. Součástí akvizice je i 145 kilometrů optických tras, které propojují řadu dalších klíčových POP bodů po celé Praze.

"Díky akvizici Sitel Data Centrum jsme největším poskytovatelem služeb datových center v České republice s 35 % podílem. Navíc po loňské akvizici společnosti Interware získala skupina GTS, respektive firma CE Colo, pozici předního na operátorovi nezávislého hráče na maďarském trhu a posílili jsme tak celkovou nabídku v regionu střední a východní Evropy," řekl Jan Daan Luycks, ředitel firmy CE Colo, nového člena skupiny GTS. "Do naší společnosti CE Colo zabývající se výstavbou a řízením datových center bude převedeno všech 14 datových center skupiny GTS."

Akvizice Sitel Data Centrum je v souladu se strategií skupiny GTS v této oblasti. V návaznosti na narůstající poptávku po službách datových center v regionu střední a východní Evropy oznámila GTS v březnu 2010 plány na expanzi. V létě 2010 rozšířila GTS svá polská datová centra o 500 m2 a dále otevřela nové centrum o rozloze 700 m2 v Praze. Zároveň také koupila maďarskou společnost Interware, poskytovatele služeb datových center o kapacitě 1075 m2. V roce 2010 převzala skupina GTS také rumunského operátora Datek a slovenského operátora Dial Telecom.

Firma CE Colo tak nyní provozuje v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku celkem 14 datových center. Ta nabízí na zákaznické ploše přes 13000 m2 kapacitu pro více než 2000 zákazníků.

O společnosti CE Colo

CE Colo je vedoucím poskytovatelem služeb datových center v regionu střední a východní Evropy. CE Colo provozuje celkem 14 datových center v pěti zemích - v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku. Naše datová centra nabízejí zabezpečená a připojená prostředí, kde zákazníci mohou uložit a distribuovat svá kritická data, webové služby, obsah a média. Se zákaznickou plochou více než 13000 m2 a 18 megawatty příkonu se CE Colo zaměřuje na zabezpečení datové infrastruktury zákazníků pro rostoucí podnikání v regionu střední a východní Evropy. V České republice, Maďarsku a Polsku nabízejí zařízení CE Colo klíčové propojovací body pro své národní komunikační infrastruktury.

Článek GTS Czech s.r.o. ze dne 26. ledna 2011 - středa

Další články od GTS Czech s.r.o.