share itpoint.cz

HP Visual Collaboration: nové řešení pro HD videokonference

Nové produkty HP pro vizuální spolupráci, určených pro použití v počítačích a v konferenčních místnostech, které uživatelům umožňují využívat videokonference ve vysokém rozlišení (HD). Nové softwarové produkty HP Visual Collaboration šetří výdaje za cestování, omezují množství uhlíkových emisí vypuštěných do atmosféry.

Řešení HP Visual Collaboration rozvíjejí technologii špičkových studií HP Halo a poskytují zákazníkům flexibilitu při provozování videokonferencí v jejich vlastních sítích nebo po spravované síti.

"Zákazníci potřebují efektivně spolupracovat uvnitř i vně svých společností - nejen, když zrovna sedí v kanceláři, ale i pokud cestují nebo třeba pracují doma," řekl Rob Scott, ředitel a viceprezident oddělení pro vizuální spolupráci ve společnosti HP. "Přesně to nabízí naše ucelená řada řešení vysoce kvalitních HD videokonferencí, zvlášť varianta určená pro počítače."

S produkty HP Visual Collaboration lze spolehlivě využívat video v HD kvalitě s nízkými nároky na přenosovou kapacitu v podnikových nebo veřejných sítích - díky dohodě společnosti HP z června letošního roku o používání softwarové technologie škálovatelného kódování videa společnosti Vidyo Inc. Škálovatelné kódování videa je adaptivní technologie, která optimalizuje kvalitu videa, snižuje latenci a odstraňuje nutnost používat vícebodovou řídící jednotku.

"HP má díky svému bezkonkurenčnímu postavení na počítačovém trhu jedinečné předpoklady poskytovat zákazníkům komplexní nástroje vizuální komunikace," řekl Ira Weinstein, partner analytické agentury Wainhouse Research, která se zabývá oblastí řešení sjednocené komunikace a multimediálních konferencí. "Svým novým, vysoce výkonným videokonferenčním řešením pro notebooky, desktopy a konferenční místnosti umožňuje HP uživatelům udržovat spojení doslova tváří v tvář se zákazníky, partnery, kolegy i členy rodiny a přáteli – ať už se nacházejí v kanceláři nebo třeba na cestách."

Mezi nová videokonferenční řešení pro počítače a konferenční místnosti patří :

  • Řešení týmové spolupráce HP Visual Collaboration Room 100 a Room 220
    Integruje vysoce kvalitní video do víceúčelových konferenčních místností s nízkými celkovými náklady na vlastnictví.

  • Klientský software HP Visual Collaboration Desktop
    Ideální pro "rozptýlené" týmy, uživatelé jej mohou snadno nainstalovat do svých počítačů.

  • HP Visual Collaboration Executive Desktop
    Ucelené řešení s dotykovou obrazovkou HP TouchSmart 600 Quad a s předinstalovaným softwarem HP Visual Collaboration. Obsahuje rovněž kameru a sluchátkovou soupravu.

Aplikace HP Visual Collaboration fungují na serverech s procesory x86, což přináší podstatnou úsporu nákladů na udržování infrastruktury a efektivnější provozování videa. Tato infrastruktura může být nainstalována v prostorách zákazníka, hostována, nebo provozována v cloudu poskytovatelů služeb.

Od příštího roku HP rovněž plánuje nabízet technologii pro propojení svých studií s řešeními pro osobní počítače a konferenční místnosti.

http://www8.hp.com/us/en/business-solutions/visual-collaboration/
ivan.lukas@virklis.cz

Článek HEWLETT-PACKARD s.r.o. ze dne 8. prosince 2010 - středa, čteno 1470x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Pavel Klimuškin - nový obchodní ředitel ...