logo HSI, spol. s r.o.

Nová verze aplikační nadstavby POZEM v13

HSI uvolňuje novou verzi programu POZEM určeného pro zpracovatelé pozemkových úprav a pozemkové úřady. Systém POZEM je aplikační nadstavba prostředí MicroStation, určená pro podporu řešení návrhu komplexních pozemkových úprav.

Nová verze POZEM 13 přináší mnoho novinek pro zefektivnění jednotlivých procesů. Mezi ty nejzásadnější patří přepracovaná funkce Břemena, která umožňuje automaticky jedním klikem převzít vybrané právní vztahy z parcel nároku na parcely návrhu při zachování výměry a ceny pro jednotlivé listiny.

Vybilancování výměry a ceny pro jednotlivé listiny lze zobrazit jako speciální pohled i v Projektování. Významná nová funkčnost je i Historizace dat nároku a návrhu a možnost vyhledání potřebných změn ve vybraném období. Uživatel POZEM si tak bude moci nechat zobrazit listy vlastnictví, u kterých došlo za určitou dobu ke změně a vypsat vlastníky, u kterých bude nutno znovu získat vyjádření k návrhu.

Nová verze POZEM rovněž obsahuje přepracovanou funkci pro rozdělení spoluvlastnictví, která přináší možnost automatického převodu podílu na nový list vlastnictví. Samozřejmou součástí POZEM v13 je i aplikace Výměnného formátu pozemkových úprav.

Systém POZEM je aplikační nadstavba prostředí MicroStation, určená pro podporu řešení návrhu komplexních pozemkových úprav. Slouží ke zpracování digitální mapy nemovitosti vstupující do pozemkové úpravy a k tvorbě projektu nového stavu katastrálního území, vzniklého komplexní pozemkovou úpravou.

Distribuce nové verze aplikace POZEM zákazníkům, kteří mají platný certifikát o Rozšířené Softwarové Podpoře a tudíž obdrží upgrade zdarma, byla zahájena ve středu 7.8. 2013.

Další články k tématům - mapy - POZEM - software - zdarma

Článek HSI, spol. s r.o. ze dne 21. srpna 2013 - středa

Další články od HSI, spol. s r.o.