logo ICT UNIE o.s.

Diplomová práce roku 2013 startuje

ICT Unie vyhlašuje již 8. ročník soutěže ICT Diplomová práce roku. Zúčastnit se mohou studenti, kteří v akademickém roce 2012/2013 obhajují svou diplomovou či bakalářskou práci na téma z oboru informatiky nebo telekomunikací.

Cílem soutěže Diplomová práce roku 2013 je zvýšení prestiže technologicky zaměřeného studia, ocenění nadaných studentů i prohloubení spolupráce mezi vysokými školami a komerční sférou. Uzávěrka přihlášek je 19.7. 2013.

Partnery celkem šesti soutěžních kategorií letošního ročníku jsou společnosti ABRA Software, ARBES Technologies, EDITEL CZ, SAP, Telefónica a T-Systems.

Partnerem za studentskou obec je Česká studentská unie (ČeSU), odbornými garanty pak Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI).

Nad soutěží převzaly záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

"Loňský ročník (Diplomová práce roku 2012) přinesl velký zájem studentů a řadu kvalitních prací - předpokládáme, že nejinak tomu bude i letos. Důležitými kritérii budou opět jak odborná úroveň přihlášených prací, tak i jejich praktický dopad či komerční využitelnost a zároveň prezentační schopnosti účastníků. Těší mě také zájem ze strany ICT firem a jejich ochota podpořit soutěž finančně", komentuje prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

Odměna pro vítěze či vítězku v každé ze šesti kategorií činí 50000 korun, 2. místo bude ohodnoceno částkou 10000 korun, 3. místo částkou 5000 korun a soutěžící na 4. až 6. příčce získají 1000 korun.

Vybraní studenti obdrží také přímou pracovní nabídku od společnosti, která je partnerem dané kategorie. Soutěžní práce bude posuzovat odborná porota sestavená z vysokoškolských pedagogů a zástupců ICT firem.

Uzávěrka přihlášek je 19.7. 2013.

Další články k tématům - ICT - soutěž - vzdělávání - Svatoslav Novák

Článek ICT UNIE o.s. ze dne 30. dubna 2013 - úterý

Další články od ICT UNIE o.s.