logo ICZ a.s.

AntiBot řešení pomáhá odhalit infikované stanice

ICZ nabízí unikátní příležitost bezplatného otestování firemní infrastruktury na přítomnost infikovaných systémů. Antibot je řešení, jehož úkolem je odhalit infikované stanice, zabránit další nákaze a zamezit zneužití.

Poslední dobou jsme svědky stále častějších výpadků služeb v komerční i státní sféře, které jsou zaviněny organizovanou trestnou činností prováděnou přes internet. Současné formy útoku přitom už nespoléhají pouze na skrytou identitu jejich původce.

Pro blokování služeb jsou naopak zneužity statisíce infikovaných systémů koncových uživatelů spojené do tzv. botnetu, který běžně užívaná ochrana, tedy antivirový software, nezachytí. Jako zdroj útoku tak může být identifikována kterákoliv společnost či instituce pouze proto, že nechrání dostatečně své koncové stanice. Za jejich aktivitu ale nese spoluzodpovědnost.

V rámci jedinečné promo akce vám proto nyní nabízíme možnost zdarma otestovat nejnovější technologii společnosti Check Point, specializovanou právě na odhalení aktivit souvisejících s botnetem. Zařídíme zápůjčku zařízení, připojení do sítě (není nutné zasahovat do její topologie či měnit konfigurace) a zpracování závěrečného reportu včetně prezentace výsledků.

Botnet je obvykle velmi rozsáhlá skupina uživatelských stanic, která je infikována škodlivým software. Účelem vytváření botnetů je možnost zneužití cizích prostředků pro aktivity, které jsou na hraně zákona nebo za ní (zasílání spamů, síťové útoky). Stanice, která je součástí botnetu, obvykle nevykazuje žádné podezřelé aktivity až do okamžiku, kdy je zneužita správcem botnetu.

Antibot sleduje veškerý síťový provoz a dokáže včas odhalit komunikaci infikované stanice s řídícím centrem, které jí předává instrukce.

Další články k tématům - Antibot - antivir - Botnet - infrastrukrura - zdarma

Článek ICZ a.s. ze dne 4. října 2012 - čtvrtek

Další články od ICZ a.s.