logo ICZ a.s.

Benefiční aukce ICZ: virtuální gelerie ArtForum vydražila umělecká díla za 534500 korun na pomoc postiženým dětskou mozkovou obrnou

Společnost ICZ uspořádala ve čtvrtek 10.3. 2011 v pražském paláci Žofín Benefiční aukci projektu ArtForum, během níž bylo vydraženo celkem 30 uměleckých děl významných českých výtvarníků a fotografů. Celkový výtěžek 534500 Kč je věnován na konto Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.

V pořadí již třináctá benefiční aukce od založení virtuální galerie ArtForum zaznamenala i v tomto roce příznivou účast klientů a partnerů společnosti ICZ, kteří dražbu uměleckých děl pro charitativní účely se zájmem podporují. Svá díla do dražby věnovala jako již tradičně řada známých českých umělců, mezi nimiž jmenujme například fotografy Sáru a Jana Saudkovi, architekta Bořka Šípka, autora návrhu českých bankovek Oldřicha Kulhánka, tvůrce pomníku obětem komunismu na pražském Petříně Olbrama Zoubka i známého kreslíře Adolfa Borna.

Za nejvyšší částku, 65 tisíc korun, byla shodně vydražena skleněná tavená a broušená plastika Mísa od autora Jaromíra Rybáka a zlacená cínová plastika Hygia od Olbrama Zoubka. Na dalších místech se pak co do výše vydražené částky umístily skleněná tavená a broušená plastika Altus od Jana Exnara s hodnotou 41 tisíc korun a lept od Ladislava Kuklíka Tři grácie, jež byl dražiteli oceněn na 40 tisíc korun. Rekordmanem s nejvyšším nárůstem vyvolávací ceny se stala litografie MMX autora Aleše Knotka, která svou vyvolávací cenu 2 tisíc korun navýšila osm a půl krát na konečných 17 tisíc korun.

Celý výtěžek aukce ve výši 534500 tisíc korun slavnostně předal duchovní otec ArtFora - Zdenek Jirkovec, prostřednictvím symbolického šeku Zdenkovi Bartůňkovi, zástupci Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. Vybrané peníze budou využity na zdravotní a psychosociální rehabilitace lidí postižených DMO a na rozvoj poradenských a informačních služeb zabývajících se touto nemocí.

Součástí večera moderovaného Janem Čenským bylo rovněž vylosování výherců benefiční tomboly, do níž přispěla sklárna AJETO třemi skleněnými objekty. Celou akci zpříjemnilo vystoupení smyčcového tria INFLAGRANTI.

Tradice benefičních aukcí ArtForum / ICZ bude pokračovat i nadále. Dosavadní příspěvek všech jedenácti benefic na pomoc potřebným již přesáhl 8,5 milionů korun.

Licitátorem celé aukce byl Jan Neumann z aukčního domu Meissner & Neumann.

Článek ICZ a.s. ze dne 17. března 2011 - čtvrtek

Další články od ICZ a.s.

eSPISOVNA: elektronická spisovna pro Celní správu České republiky