logo ICZ a.s.

ICZ a galerie ArtForum pomáhají postiženým dětskou mozkovou obrnou

Pražská křižovatka - kostel sv. Anny, se stala 7.3. 2013 místem konání v pořadí již 15. ročníku benefičního večera společnosti ICZ a galerie ArtForum. Výtěžek z akce ve výši 416000 korun putoval na konto Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.

Čtvrteční večer byl v pořadí již patnáctou jubilejní benefiční akcí od založení virtuální galerie ArtForum. Oproti předchozím osmi ročníkům, které se uskutečnily v prostorách pražského paláce Žofín, se tentokrát akce přesunula do komornějších míst mezinárodního duchovního centra Pražské křižovatky - kostela sv. Anny.

Klienti a další hosté společnosti ICZ tak měli možnost opět podpořit dobrou věc v rámci dražby třicítky uměleckých předmětů věnovaných předními českými umělci. Svá díla do aukce již tradičně věnovali například fotografové Sára a Jan Saudkovi, sochař Olbram Zoubek, výtvarnice a malířka Emma Srncová či nedávno zesnulý malíř a grafik Oldřich Kulhánek.

Za nejvyšší částku, 50 tisíc korun, byla vydražena fotografie WALKMAN Jana Saudka. Druhou v pořadí byla za 42 tisíc korun zlacená cínová plastika HYGIE II. od Olbrama Zoubka. A konečně na třetím místě skončila litografie Adolfa Borna s názvem RADOSTNÁ SETKÁNÍ NA PELOPONÉSU, kterou si dražitel odnesl za 26 tisíc korun.

Celý výtěžek aukce ve výši 416000 korun slavnostně předal duchovní otec ArtFora Zdenek Jirkovec prostřednictvím symbolického šeku Zdeňkovi Bartůňkovi, zástupci Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. Vybrané peníze budou využity na zdravotní a psychosociální rehabilitace lidí postižených DMO a na rozvoj poradenských a informačních služeb zabývajících se touto nemocí.

"Jsem rád, že i v letošním roce nalezli naši zákazníci a další hosté cestu pomoci potřebným. Zejména díky nim tak celková částka dosavadních patnácti benefic dosáhla 9676000 korun a je pravděpodobné, že příští rok výtěžek dobročinných aukcí ICZ překročí již magickou částku 10 milionů korun", říká Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.

O virtuální galerii ArtForum

ArtForum je virtuální galerie, prezentující díla 70 významných českých grafiků, fotografů, sklářů a sochařů, která se snaží upozornit na fakt, že nové informační technologie nabízejí nové možnosti prezentace výtvarného umění. V současné době je ve virtuální galerii umístěno přes 5 tisíc uměleckých děl.

O Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně

Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně poskytuje pomoc všem postiženým dětskou mozkovou obrnou (DMO) a jejich rodinám, především při získávání potřebných informací o možnostech péče. Zasazuje se o zřizování neziskových zařízení ke komplexní péči, sleduje stav lékařských i jiných poznatků o příčinách, projevech a možnostech prevence a rehabilitace DMO a šíří tyto poznatky v odborné i laické veřejnosti.

Další články k tématům - dražba - fotografie - virtuální - Bohuslav Cempírek

Článek ICZ a.s. ze dne 15. března 2013 - pátek

Další články od ICZ a.s.

Centrální registr řidičů je napojen na základní registry a funguje bez potíží

ICZ a galerie ArtForum pomáhají postiženým dětskou mozkovou obrnou