logo ICZ a.s.

Sjednocený nemocniční informační systém ICZ AMIS HD pomůže s léčbou pacientů krajských nemocnic

Královéhradecko jako první z krajů zrealizovalo pořízení jednotného nemocničního IS, který zlepší vzájemnou komunikaci, zpracování a vyhodnocování dat krajských zdravotnických zařízení. Nové řešení přispěje k chodu nemocnic, zefektivní práci zaměstnanců a přispěje k lepším zdravotním službám pro pacienty.

Královéhradecký kraj uzavřel se společností ICZ smlouvu na dodávku jednotného nemocničního systému ICZ AMIS HD pro zdravotnická zařízení. Smlouvu v hodnotě 36 milionů korun podepsali hejtman kraje Jiří Štěpán a generální ředitel společnosti ICZ a.s. Bohuslav Cempírek.

Systém, který je páteřním zdrojem informací, a bez jehož provozu dnes není poskytování zdravotních služeb myslitelné, považují zdravotníci za určující směrem ke stanovení léčby pacienta. Obsahuje veškerou zdravotnickou dokumentaci, jeho prostřednictvím lze zasílat elektronické žádanky na vyšetření a laboratorní výsledky nebo zpracovává data z přístrojové techniky.

Nejmodernější technologie řešení ICZ AMIS HD navíc přichází s prvky umělé inteligence, které sledují procesy léčby a proaktivně varují zdravotnický personál před možným pochybením.

Řešení také podporuje racionalizaci využívání zdrojů, a tím pro pacienta zajišťuje efektivnější, plynulejší a komfortnější průběh léčebného postupu.

"Skupina ICZ, přední dodavatel technologií a služeb pro zdravotnictví, touto zakázkou dosáhl dalšího významného úspěchu se svým inovativním řešením ICZ AMIS HD. Královéhradecký kraj jeho využitím učinil významný krok ke zvýšení bezpečnosti, efektivnosti a dostupnosti zdravotní péče v celém regionu. Software eviduje zdravotnickou dokumentaci pacienta a je užitečným pomocníkem při určování jeho léčby. Královéhradecko se tak stane prvním krajem v republice se sjednoceným nemocničním řešením tohoto typu," říká Bohuslav Cempírek, generální ředitel ICZ.

Mezi zdravotnická zařízení v regionu patří:

Nemocnice tak budou patřit k dalším ze zdravotnických zařízení v České republice, které vsadily na novou generaci systému s řadou inovativních přístupů.

Článek ICZ a.s. ze dne 9. září 2019 - pondělí

Další články od ICZ a.s.