logo Imper CZ s.r.o.

Nové API pro nejobsáhlejší online databázi firem Merk.cz

Merk.cz obsahuje nové rychlé, spolehlivé a dobře popsané API rozhraní určené pro provozovatele webových služeb, e-shopů, aplikací pro chytrá zařízení či jiné systémy. Na vyzkoušení a pro malé aplikace je API k dispozici zdarma.

Funkce API spočívá především v automatickém doplnění formulářových polí podle vyplněné e-mailové adresy nebo IČ společnosti. Formulář se tak stává plně integrovaným s databází Merk.cz, která konsoliduje údaje o firmách v ČR. Základní služba je zdarma.

"Připravili jsme toto API řešení právě z toho důvodu, abychom uživatelům co možná nejvíce zjednodušili práci při vyplňování webových formulářů. Stačí zadat první písmena názvu společnosti a vybrat ze seznamu tu správnou, nebo zadat IČ. Navíc je jeho implementace velice jednoduchá a náklady na realizaci a následný provoz API jsou velmi nízké," uvádí Tomáš Berger, jednatel společnosti Imper CZ.

API rozhraní má zjednodušit práci uživatelům s webovými formuláři. Často jsou totiž nuceni vyplňovat veškeré údaje o firmě manuálně. Díky implementaci tohoto řešení postačí vyplnění jednoho z údajů názvu společnosti nebo IČ a zbylá data, jako jsou DIČ, sídlo firmy nebo adresa webové prezentace, se vyplní automaticky z databáze firem Merk.cz. API je již integrováno s CRM Dynamic, Sugar CRM, Altrus CRM a dalšími.

Provozovatelé webu pak ocení data pro segmentaci firem, které byly do formulářů zadávány, podle jejich velikosti, druhu podnikání, délky jejich existence, apod.

"Automatické doplňování formulářů využíval fakturační robot Fakturoid již dříve při registraci nových uživatelů i uvnitř samotné aplikace pro urychlení procesu fakturace. S Merk API Fakturoid funguje efektivněji než dřív. Oproti původní databázi ARES se totiž data načítají výrazně rychleji, korektně, navíc je k dispozici i obrat, číslo účtu, DPH a mnoho dalších polí," doplňuje Lukáš Konarovský, spoluzakladatel služby Fakturoid.

Jednoduchý formulář s Merk API je možné si vyzkoušet zdarma. Použití zdarma je limitováno počtem vyplnění formuláře. Služba je zpoplatněna až po překročení 150 vyplnění za měsíc.

Článek Imper CZ s.r.o. ze dne 14. října 2015 - středa

Další články od Imper CZ s.r.o.

Acronis Backup 12.5