logo Imper CZ s.r.o.

V boji proti korupci pomůže Merk a Monitora

Pro získávání dat, práci s nimi a aktivní monitoring médií bude Transparency International v roce 2016 využívat nástroje Merk a Monitora. Tato nevládní a nezisková organizací mapuje stav korupce v ČR a aktivně přispívá k jejímu omezování.

"Považujeme za důležité, že naše nástroje Merk a Monitora slouží k hlídání veřejného zájmu. Nároční partneři, jako je organizace Transparency International, jejichž cílem je dohledávat informace v nejširším možném kontextu, jsou pro nás cennou zpětnou vazbou na pokročilost našich produktů. Merk i Monitora poslouží především pro vyhledávání a předzpracování dat pro další interní analýzy Transparency International," říká Tomáš Berger, CEO společnosti Imper.

Aplikace Merk momentálně nabízí největší ucelenou databázi firem a živnostníků v ČR včetně doplňujících dat, jako jsou obraty, seznamy statutárních orgánů včetně ověřených kontaktů a mnoho dalších informací.

V kombinaci s aplikací Monitora, která je momentálně nejvýkonnějším nástrojem pro monitoring českých médií v ČR, je pak možné v reálném čase dohledávat jejich publicitu v mediálním prostoru.

"V Transparency International věříme, že díky spolupráci se společností Imper a využití jejích nových technologií a nástrojů, jako jsou Merk a Monitora, dokážeme ve spojení s našimi analytickými a investigativními zkušenostmi efektivněji naplňovat cíle naší nevládní organizace, a to hlídat veřejný zájem a hájit efektivní a odpovědnou správu země," uvádí Milan Eibl, analytik Transparency International.

Článek Imper CZ s.r.o. ze dne 17. prosince 2015 - čtvrtek

Další články od Imper CZ s.r.o.

Stáhněte si ZDARMA zkušební verzi systému M-Files