logo INDRA Czech Republic s.r.o.

Dopravní systém SAE zvýší bezpečnost a kvalitu dopravních služeb města Savannah

Chatham Area Transit, dopravní společnost ve městě Savannah, stát Georgia (USA), udělila Indře zakázku na implementaci podpůrného provozního systému SAE k řízení vozového parku autobusů a speciálně adaptovaných vozidel.

Společnost Indra podepsala kontrakt na implementaci nejvyspělejší technologie řízení veřejné dopravy v americkém městě Savannah, stát Georgia. Smlouva s městským dopravním podnikem Chatham Area Transit (CAT) má hodnotu 1,7 milionů USD a stanovenu roční realizační lhůtu.

Indra v Savannah zavede svůj podpůrný provozní systém SAE. Systém bude zajišťovat správu vozového parku čítajícího 80 autobusů a 29 adaptovaných vozidel pro přepravu osob s postižením (Paratransit). Řešení zahrnuje mimo jiné subsystémy informací pro cestující, řízení vozových parků, sčítání cestujících anebo videodohled na palubě vozidel. Umožňuje integraci řady dalších subsystémů: v případě Savannah se v úvodní fázi bude jednat o ticketingový systém a systém sledování stavu vozidel (Vehicle Health Monitoring).

Novinkou řešení je modul řízení dopravy v závislosti na poptávce. Modul umožňuje plánovat trasy na základě požadavků na dopravu a jeho využití v Savannah má usnadnit mobilitu postiženým osobám, zajistit kvalitnější služby a jejich vyšší efektivitu. Osoby se sníženou mobilitou si budou moci objednat
cestu v předstihu. Systém zajistí optimální zpracování jejich požadavku, jeho splnění a zaplánování např. společné trasy pro několik cestujících.

Inteligentní technologie pro řízení v reálném čase

Technologii SAE tvoří tři základní pilíře:

Tyto technologie zajišťují trvalý přehled o aktuální pozici každého vozu. Usnadňují tak rozhodování v reálném čase v případě incidentů, nutnosti posil anebo vzniku jakékoli odchylky od plánované služby. Součástí řešení jsou nástroje k tvorbě reportů a grafů, sloužící k supervizi služby a k měření jejích parametrů jakosti. Cílem je dosáhnout lepšího přizpůsobení služeb reálné poptávce občanů.

Informační systém pro cestující bude uživatele autobusů veřejné dopravy v Savannah informovat o názvu příští zastávky, návaznostech na další linky, vzniklých incidentech v dopravě anebo třeba o přibližném čas příjezdu autobusů do stanice. Informace budou cestujícím nabízeny prostřednictvím řady kanálů počínaje informačními panely poslední generace, přes kiosky v budoucích přestupních uzlech městské dopravy v Savannah a na hlavních nádražích, až po dostupnost informací on-line anebo prostřednictvím inteligentních telefonů.

Dohledový kamerový systém pro vyšší bezpečnost

Systém SAE bude kompletně integrovaný s palubním kamerovým systémem pro záznam, přenos a vizualizaci obrazů v reálném čase. Každý vůz bude vybaven několika kamerami. Jejich posláním je přinést vyšší bezpečnost a odradit případné pachatele od agresivního počínání, ničení skel a sedadel. Jedna z kamer, tzv. "řidičovo oko", bude zaměřena do ulice a přenášet přesný obraz situace, jako ho vidí řidič. Její informace budou znamenat velký přínos nejenom při auditech nehod, ale také při zjišťování aktuální situace v dopravě a případných incidentů v reálném čase přímo z dispečinku.

V první fázi se dohledový kamerový systém nainstaluje v pěti autobusech. Ty poslouží jako pilotní pilot v implementační fázi SAE s tím, že později se videodohled rozšíří i na zbytek vozového parku.

Evidenci počtu nastupujících a vystupujících osob bude zajišťovat systém počítání cestujících, založený na uzavřeném televizním okruhu CCTV. Získaný přehled o aktuálním vytížení vozu zabrání překročení povoleného maxima a umožní včasné vyžádání posily v hodinách dopravní špičky. Systémová data budou sloužit ke zpracování studií o mobilitě.

Kolem 10000 řízených vozů na celém světě

Projekt ve Spojených státech amerických posiluje pozici Indry jako jednoho z předních dodavatelů podpůrných provozních systémů pro veřejnou dopravu. Firma, jejíž technologie celosvětově řídí na 10000 vozů, má reference v Mexiku, Kolumbii, Peru, Argentině, Maroku, Portugalsku, Polsku anebo třeba ve Španělsku. Řešení Indry prokázalo svoji univerzálnost: jeho pomocí se dnes řídí železniční linky, tramvajová i autobusová doprava na krátkých, středních i dálkových trasách.

Výsledkem použití technologie v řízení veřejné dopravy je zlepšení kvality služeb a impuls občanům k intenzivnějšímu využívání prostředků hromadné dopravy. To je aspekt, který má v dnešní době zásadní význam: jednou z našich největších výzev do budoucna a zejména v městském prostředí je nalézt řešení pro potřeby dopravy a efektivnější, ekologičtější a udržitelnější mobilitu.

Indra v USA

Indra působí v USA od roku 1994. Její technologie tu našly výrazné uplatnění na trzích automatických systémů údržby a simulace. Firma je dodavatelem výcvikových systémů pro US Navy. V roce 2011 dodala simulátor vrtulníku AS350 pro výcvik amerických policejních pilotů, instalovaný ve středisku American Eurocopter v Dallasu (Texas). Společně s finančními institucemi ze Španělska působícími v USA realizuje ve Spojených státech řadu projektů v oblasti bankovnictví.

Na trhu dopravy a transportu pracuje Indra jako integrátor systémů mýtného na dálnicích SH-130, LBJ Express a North Tarrant Express. Stala se jediným dodavatelem veškerých systémů mýtného na dálnici Indiana Toll Road ve státě Indiana. Své vlastní ticketingové systémy zavedla v síti městské dráhy ve městě St. Louis, stát Missouri, a v podniku Metro v texaském Austinu.

Ticketingová technologie Indry získala ocenění "Honorable Mention" v rámci Cen dostupnosti vyhlášených magistrátem města Austin v roce 2010. Téhož roku jí byla ve Spojených státech amerických udělena cena za „Nejlepší tržní řešení pro dopravu a transport“ v rámci Beacon Awards. Prestižní ocenění mezinárodní korporace IBM získala za systém Da Vinci - celosvětovou referenci mezi platformami řízení železniční dopravy.

Indra je nadnárodní společnost v sektoru informačních technologií, lídr ve Španělsku a jedna z předních firem v Evropě a Latinské Americe. Zaujímá druhé místo mezi evropskými společnostmi z hlediska investic do výzkumu a vývoje, které v jejím případě za poslední tři roky dosáhly 550 milionů eur.

Obrat společnosti za rok 2011 činí 2,688 mld. eur, přes 50 procent obratu je tvořeno na zahraničních trzích. Firma zaměstnává 40 tisíc odborníků a poskytuje služby klientům ve 118 zemích světa.

Další články k tématům - audit - CCTV - dispečink - eHealth - GIS - GPRS - GPS - kamera - lokalizace - monitoring - policie - SAE - simulátor - USA - vizualizaci - výzkum

Článek INDRA Czech Republic s.r.o. ze dne 4. února 2013 - pondělí

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.

Síť radarů Indra kontroluje letový provoz v Ekvádoru

Bezkabelový artroskopický systém WAD

Pilotní programy projektu I+D+i na poli smart cities CIUDAD 2020

Modernizace systému řízení letového provozu ukrajinského Simferopolu

Inovace systémů řízení letového provozu pro mezinárodní letiště Eldorado v Bogotě

HeadMouse a VirtualKeyboard dosahují 400000 stažení v 95 zemích

Biotermické systémy Indra pro vydávání víz

Simulátor Indra pro letové dispečery s nejvyšší akreditací NATO

Indra zavede systém řízení letového provozu v Rumunsku

Satelitní komunikační systémy Indra pro německé námořnictvo

Projekt CELTIC vyvíjí integrální řešení business inteligence

Indra ve službách leteckého sektoru

Indra se účastní projektu Evacuate

Cloudové řešení Indra pro řízení kvality životního prostřední

Indra je členem konsorcia patronů doktorantských studií ve Smart cities na univerzitě v Gironě

Airline eCommerce - integrální platforma služeb pro letecké linky

Televize budoucnosti zapojuje diváka do obsahu

Solární sledovač ICST-70 zlepšuje výkon fotovoltaických panelů

Indra modernizuje navigační systémy Airservices Australia

Řešení Elcano pro navigaci osob s postižením v interiérech budov

Hermes řídí efektivně městskou dopravu

Indra tvůrcem návrhu urbánní platformy Atenea k řízení inteligentních měst

Efektivní řízení měst budoucnosti

Panamský průplav pod dohledem technologií Indra

Indra se podílí na vývoji inteligentních identifikačních dokladů

Technologie Indra se podílí na řízení provozu a mýtného dálnic v Indii

Digitální zdravotní obrazová dokumentace v projektu Ykonos

Australské vzdušné síly budou v zahraničních misích používat zařízení Indry

IT pro železniční sektor

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Kalkatě

Indra uvede nový dispečink řízení letového provozu v Baku

Strategický plán implementace inteligentních sítí v Peru

IT služby Indra pro brazilské bankovnictví

Inteligentní sítě nabídnou domácnostem služby s přidanou hodnotou

Inteligentní technologie Indra pro řízení městského provozu

Dopravní systém SAE zvýší bezpečnost a kvalitu dopravních služeb města Savannah

Řešení kybernetické bezpečnosti Indra

Detektor radioaktivity León pro letiště a přístavy

Simulátory a výcvikové systémy Indra

Bezpečnost na fotbalových stadionech pod dohledem informačního systému

Letecký simulátor Airbus A320

Indra rozšiřuje služby dálkového průzkumu Země o kapacitu satelitů RapidEye